ceneo

środa, 30 października 2013

Światowy Dzień Chorych na Łuszczycę29 października 
Światowy Dzień Chorych na Łuszczycę 

mój dzień, moje święto, bo i ja na łuszczycę jestem chora. Jednak jakoś tak się złożyło, że wczoraj zupełnie o tym dniu zapomniałam. Łuszczyca natomiast jakby z tej okazji ostatnimi czasy zaczęła mi troszkę odpuszczać, kto wie może da na trochę od siebie odpocząć. Widząc znaczną poprawę na czole i mniej znaczną, ale zawsze poprawę w innych miejscach znowu obudziła się we mnie nadzieja :)

ehh chciałabym, chciałabym mieć gładką skórę

10 komentarzy :

 1. A jest dzień chorych na AZS? Ja postanowiłam się wspomóc olejem arganowym, łuszczycę podobno też łagodzi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chodziła ze mną do klasy dziewczyna chora na łuszczycę. Bardzo pomagało jej solarium. Podobno lekarz to jej zalecił.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fakt, niektórym zarówno słońce jak i solarium pomaga

  OdpowiedzUsuń
 4. niestety na łuszczycę leku nie ma, więc trzeba nauczyć się z nią żyć i jak najlepiej łagodzić objawy + ogólnie dbać o siebie, bo bardzo wiele czynników zaostrza objawy (min. infekcje, stres, nadwaga)
  sama nie mam takich doświadczeń, ale wielu moich pacjentów z zaawansowaną łuszczycą chwali sobie kosmetyki z wyciągiem z konopi i emolienty (np całkiem przystępny cenowo Mediderm)
  latem faktycznie słońce bardzo pozytywnie wpływa na stan chorej skóry (łagodzi łuszczycę,trądzik), ale co do solarium - chyba jednak bałabym się komplikacji - przedwczesnego starzenia skóry, ryzyka nowotworów...
  życzę łagodnych zmian i jak najdłuższych okresów remisji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też używam Mediderm, ale już zbyt długo. Muszę zrobić przerwę, bo moja skóra szybko się przyzwyczaja ... Na czoło stosuję Zinalfat - to on ostatnio spowodował poprawę :) i tak mnie pozytywnie nastroił. Kiedyś tym zwykłym kremem zaleczyłam czoło na dość długi czas. Teraz widać po dłuższej przerwie w stosowaniu znowu mi pomaga.

   mamajanka jesteś dermatologiem?

   Usuń
  2. nie - jestem "lekarzem od wszystkiego" i jednocześnie "pierwszego kontaktu':P - farmaceutą :D

   Usuń
 5. Trzymam kciuki, żeby całkowicie przeszło ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdrówka życzę! Będę mocno trzymać kciuki żeby przeszło!

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)