świąteczny

Rotator

piątek, 11 października 2013

"Poza zasięgiem"Hank Steinberg - zapowiedź

"Poza zasięgiem" to opowieść o mężczyźnie poszukującym swojej żony, który przenika do groźnego świata międzynarodowego szpiegostwa.

Akcja książki „Poza zasięgiem” rozpoczyna się zwyczajną rodzinną wycieczką do Disneylandu. W drodze powrotnej, po nieplanowanym zjeździe z autostrady, znika Julie Davis, żona głównego bohatera. Drobne kłopoty, które zasygnalizowała mężowi telefonicznie, przedłużają się. Jej komórka przestaje działać. Przestraszone dzieci odnajdują się w bocznej uliczce na obrzeżach miasta, jednak nie potrafią wyjaśnić co się wydarzyło. Podczas przesłuchania na komisariacie okazuje się, że funkcjonariusze podejrzewają głównego bohatera o zamordowanie żony. Zrozpaczony mąż postanawia na własną rękę poprowadzić śledztwo. Jego dochodzenie pokazuje, że Julia, kobieta którą kochał i której ufał, miała swoje tajemnice.

Bohater dowiaduje się, że sprawa, w którą wplątała się jego żona, miała swój początek podczas zamieszek w Uzbekistanie sześć lat wcześniej. Państwo Davis uciekli stamtąd, ledwo uchodząc z życiem. Po traumatycznych wydarzeniach obiecali sobie prowadzić bezpieczną egzystencję w Los Angeles. Charlie mimo, podsuwanych mu przez policjantów dowodów na zdradę Julie chce ratować żonę. Wyrusza do Uzbekistanu. Czy uda mu się rozwiązać zagadkę z przeszłości?


"Poza zasięgiem" to debiutancki thriller doświadczonego scenarzysty Hanka Steinberga. Być może znacie go dzięki takim serialom jak "Bez śladu" czy "Zakładnicy". Hank Steinberg napisał również scenariusz do filmu "61". 

Książka "Poza zasięgiem" jest polecana przez samego Harlana Cobena:
„Nadzieja, pożądanie, zawód miłosny, międzynarodowa intryga, szybka narracja i bohaterowie, których polubicie – wszystko to znajdziecie w olśniewającym debiucie Hanka Steinberga.” 

 Premiera 16 października

Ostatnio czytałam sporo literatury babskiej i przyznam szczerze, że zapragnęłam czegoś innego. Upatrzyłam sobie "Poza zasięgiem", książkę, po której spodziewam się szybkiej i pełnej zwrotów akcji. 
Czekam na nią, jestem bardzo ciekawa, czy i na mnie zrobi tak dobre wrażenie :) jak na Harlanie Cobenie. A co Wy myślicie o tej pozycji? Czy może też jej oczekujecie ?

9 komentarzy :

 1. Super, kupię na pewno. Jestem wierną fanką Cobena, za Babską literaturą delikatnie mówiąc nie przepadam. nie mogę się doczekać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale to już było :( No nie mogę się powstrzymać od tej natrętnej myśli. Podobnych historii jest masa, ale czy ta okaże się wyjątkowa? Czekam Kochana na Twoją opinię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też dostałam propozycję zrecenzowania tej książki, ale odmówiłam. Niebawem przekonam się, czy dobrze zrobiłam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawa, czy nas czymś zaskoczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tez jestem ciekawa recenzji tej książki.
  Ostatnio dostałam propozycję recenzowania książki (innej niż ta, którą ty nam przedstawiasz) i właśnie się zastanawiam czy to zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. spróbuj :) nic nie ryzykujesz :) najwyżej jak się nie spodoba tym co zlecają Ci recenzję, to więcej nie zaproponują Ci :)

   Usuń
 6. Dziekuje, bardzo przydatne informacje

  OdpowiedzUsuń
 7. Podziel się później wrażeniami :) jestem ciekawa czy warto :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)