świąteczny

Rotator

środa, 9 października 2013

"Elmer i nieznajomy" David McKee

książka dla przedszkolakaWydawnictwo: Papilon
Ilość stron: 32
Przedział wiekowy: 3+
Link do książki na stronie wydawcy
Pamiętacie słonia w kratkę, któremu na imię Elmer. Poznałyśmy go z Wiki już jakiś czas temu, na koniec maja chyba i od tego momentu Elmer jest ulubionym bohaterem mojej córki. Ostatnio Wiki stała się szczęśliwą posiadaczką kolejnej książeczki z serii: "Elmer i nieznajomy", dlatego dziś chcę przedstawić Wam kolejną przygodę Elmera :)

książka dla przedszkolaka

Tym razem Elmer zostaje poinformowany przez przyjaciół, że nieopodal, na polanie, pojawił się nieznajomy. Zwierzęta zaniepokoiły się dziwnym zachowaniem gościa. Elmer, jak wiemy z poprzedniej części, sam czuł się inny, więc nie miał uprzedzeń wobec nieznajomego. Postanowił poznać go i spróbować pomóc mu w rozwiązaniu problemu. Czy Elmerowi udało się? 
Elmer to niesamowity słoń, który emanuje pozytywną energią, o powodzenie sprawy, w którą się zaangażuje nie ma potrzeby się martwić :)

książka dla przedszkolaka

"Elmer i nieznajomy" uczy tolerancji i otwartości na innych. Pokazuje, że "inny" nie znaczy gorszy. Wskazuje, że powinniśmy pomagać osobom bez względu na to czy przystają one do znanego nam wzorca, czy wręcz przeciwnie. Nieznajomy w bardzo prosty sposób może stać się nie tylko znajomym, ale nawet przyjacielem.Wystarczy dać mu szansę, spróbować go poznać, a przekonamy się, że nie ma powodu do strachu.

książka dla przedszkolaka

Książka "Elmer i nieznajomy" została ładnie wydana. Ma twardą okładkę i śliskie strony. Jest niesamowicie kolorowa, swoimi ilustracjami przyciąga wzrok dzieci. Wiki od pierwszej chwili zachwyciła się nią. Książki o Elmerze, są pierwszymi, po które sięga rano :)

książka dla przedszkolaka

Seria o Elmerze skierowana jest do dzieci powyżej 3 roku życia, ale myślę, że już 2-latkom możecie tę książeczkę kupować. Wiki nawet jeszcze nie ma 2 lat, a Elmerem się zachwyca.Przypominam, że książkę "Elmer" możecie wygrać w KONKURSIE PAŹDZIERNIKOWYM :)

elmer słoń w kratkę

7 komentarzy :

 1. Mamy tę część, uwielbiam ją, rysunki, oprawa, przesłanie-rewelacja.

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas też ta część ma swoje ważne miejsce na półce J. :)
  Jane bardzo się cieszy (chyba od ponad pół roku niezmiennie), że tak łatwo nieznajomi mogą stać się przyjaciółmi, a "A niech to! Zamoczymy sobie stopy!" to nasz ulubiony cytat :)
  Sama też tę książeczkę polubiłam, mimo pewnych niedociągnięć językowych, które mi na początku przeszkadzały (pisałam o tym tu: http://mamajanka.blogspot.com/2013/05/to-sie-teraz-czyta.html)
  Popieram - Elmer nadaje się spokojnie dla 2-2,5-latka

  OdpowiedzUsuń
 3. Razem z synkiem znamy i uwielbiamy Elmera :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta też bardzo fajna część o Elmerze;)

  OdpowiedzUsuń
 5. uwielbiam te ilustracje wszystkie z elmera cudne

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)