świąteczny

Rotator

wtorek, 13 maja 2014

Gra "Duuuszki" - Egmont

Egmont
Ilość graczy: 2-8 osób
Wiek graczy: 6-106Maj to piękny miesiąc, mój ulubiony. Niestety tegoroczny maj jest bardzo deszczowy. Przez tę pogodę często zdarza się, że musimy rezygnować z planów i zostać w domu. Co w taką deszczową i burzową pogodę robić? Możemy ten czas miło spędzić układając rodzinnie puzzle lub grając w gry.Dziś chciałabym Wam zaprezentować grę "Duszki". Ćwiczy ona spostrzegawczość i szybkość :) Grać może w nią każdy kto ukończył 6 lat, choć wg mnie jest to granica bardzo umowna :)


dobra, rodzinna, gra, egmont, duuuszki, recenzja

Gra składa się z 5 drewnianych przedmiotów (białego ducha, zielonej butelki, czerwonego fotela, niebieskiej książki, szarej myszy) i 60 kart, na których narysowane są po 2 przedmioty (z wyżej wymienionych) w różnych kombinacjach kolorystycznych.

gra, egmont, duuuszki, recenzja

Drewniane przedmioty wykładamy na środek stołu. Karty dokładnie tasujemy i układamy w stos, obrazkiem do dołu. Następnie najstarszy gracz bierze pierwszą od góry kartę i kładzie ją na stole rysunkiem do góry. Zadaniem graczy jest złapanie właściwego drewnianego przedmiotu:
 • czyli tego, którego kolor na rysunku pokrywa się z kolorem drewnianego przedmiotu
 • lub tego, który nie pojawia się na rysunku, w przypadku gdy przedmioty na rysunku mają inne kolory niż odpowiadające im przedmioty drewniane
dobra, rodzinna, gra, egmont, duuuszki, recenzja

Gracz, który pierwszy złapie właściwy przedmiot, zdobywa kartę. Ten kto złapał niewłaściwy przedmiot, musi oddać jedną ze swoich kart. Gramy do momentu, aż wszystkie karty zostaną zdobyte. Wygrywa osoba, która zbierze najwięcej kart.

dobra, rodzinna, gra, egmont, duuuszki

Gra przewiduje również wersję trudniejszą, ale o niej już pisać nie będę. Do gry dołączona jest zrozumiałą instrukcja, po  zapoznaniu się z nią, nikt nie będzie miał wątpliwości o co chodzi. 

Polecam na wszystkie nudne, deszczowe dni :) i nie tylko :) również grę "Kolorowy zawrót głowy", o której pisałam TU.12 komentarzy :

 1. Fajne, choć na razie nie będę w to grała:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może umówimy się kiedyś na wspólne granie? ;)

   Usuń
 2. Mamy i gramy :) fajna zabawa

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam gry, nie mogę się doczekać jak Mila podrośnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też czekam, kiedy Wiki będzie na tyle duża, by grać wg zasad ;)

   Usuń
 4. Można wpaść i przyłączyć się do gry? Pozdrawiam :) A.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo interesująca ta gra. Gdzie można ją kupić. Pozdrawiam, Ela :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tu: http://sklep.egmont.pl/gry-planszowe/wszystkie/p,duuuszki,10278.html

   Usuń
 6. Oryginalna ta gra - gdybym byłam mała to bym pograła. Zosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tą grę mogą grać i mali i duzi :) Wg tego co na opakowaniu napisano, górna granica wieku to 106 lat ;)

   Usuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)