świąteczny

Rotator

czwartek, 11 lipca 2013

"Zosia i książę Elfów" Aneta Noworyta - recenzja

Oficyna Wydawnicza Impuls
Rok wydania: 2008
ISBN: 978-83-7587-032-9
Ilość stron: 25
Kategoria: literatura dziecięca
"Zosia i książę Elfów" to krótka historia przyjaźni pomiędzy piękną dziewczynką, a księciem Filipem. Książę Elfów podarował Zosi skrzydełka, dzięki którym przez całe lato, noc w noc, mogła ona bawić się z elfami, poznawać ich świat. Pewnego dnia książę Filip dowiedział się, że jego przyjaciółka jest śmiertelnie chora. Postanowił wykorzystać wszelkie możliwości i spróbować ocalić życie Zosi. Czy jego przyjaciółka powróciła do zdrowia? 


Niestety ta bajka nie kończy się słowami "I żyli długo i szczęśliwie". 


Jest to piękna lecz smutna opowieść o przyjaźni i o przemijaniu. W delikatny sposób oswaja ona dziecko z tematem śmierci, który dla nas dorosłych jest oczywisty, dla dzieci natomiast zupełnie nieznany i niezrozumiały. Książka ta stwarza odpowiednią atmosferę do rozmowy na tak trudny temat. Nikomu nie życzę sytuacji, w której rozmowa z dzieckiem na temat przemijania będzie konieczna. Jednak jeżeli taka sytuacja się zdarzy to "Zosia i książę Elfów" świetnie nada się na wstęp do rozmowy.


Piękna jest ta bajka i pięknie wydana. Twarda okładka, porządny papier, śliczne obrazki. Litery nie są jakieś specjalnie duże, ale nie jest to książka "do nauki czytania", a raczej do czytania dziecku, więc wielkość liter nie jest istotna. Na każdą stronę tekstu, przypada strona z ilustracją, czy ładną? Oceńcie to sami :) Mi się podobają, a najbardziej chyba to właśnie ta strona z sową :)

Książkę otrzymałam na spotkaniu blogerek, od wydawnictwa:


2 komentarze :

  1. nie czytalismy jeszcze. Adaś jakoś o elfach nie przepada, ale musze poczytac

    OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)