świąteczny

Rotator

środa, 19 czerwca 2013

Plac zabaw Toruń Rybaki

Piaskownice, place zabaw to obecnie miejsca, które dość często odwiedzamy :) wiadomo, przez kogo tak się dzieje ;) a właściwie to dla kogo :) 

Jeden plac zabaw mamy przy żłobku - fajny, ale zdecydowanie zbyt blisko żłobka (nie da się przejść obok nie wstępując, bez płaczu, ciągnięcia, uciekania ...) Kolejny plac zabaw to Piernikowe Miasteczko na starówce - też fajny, ale przewidziany również (o ile nie głównie) dla większych dzieci, a to znaczy, że Wiki trzeba mocno pilnować. Jest jeszcze jeden w centrum miasta, na który nie lubię chodzić więc pomijam zupełnie. 

Nasz ulubiony plac zabaw to ten na Rybakach. Popatrzcie na zdjęcia, a zrozumiecie od razu dlaczego.


 Tak, to jest plac zabaw typowo dla najmłodszych dzieci :)
 • Jest usytuowany  w miejscu otoczonym drzewami, dzięki czemu nie brakuje cienia w gorące dni. Oczywiście i niestety ma to swój minus - komary, muszki ... - ale na to znajdzie się rada :) 
 • Plac zabaw jest ogrodzony, płotkiem nie do pokonania dla małych dzieci. 
 • Cały teren placu wyłożony jest korkiem czy czymś podobnym, w każdym razie miękkim. Nie ma chodników, krawężników ... zdecydowanie jest bezpieczniej niż na innych placach.
 • Zjeżdżalnie, huśtawki i inne sprzęty przystosowane są dla małych dzieci. Idąc na zjeżdżalnie nie potrzeba obojga rodziców, żeby jedno łapało na dole, drugie chroniło u góry. 
 • Ze względu na takie właśnie zabawki, oraz na obecność placu zabaw dla większych dzieci zaraz obok, mało jest starszych dzieci na placu.
 • Plac zabaw jest zadbany.
Są również zabawki, na które przyjdzie pora trochę później, takie jak te poniżej i nie tylko te, bo nie wszystko uchwyciłam na zdjęciach. Na początku bałam się, że Wiki będzie chciała na nie włazić, ale jak się okazało one w ogóle jej nie interesują :) Także nie stanowią niebezpieczeństwa.


Na tym placu zabaw mogę Wiki pozwolić na większą samodzielność. Mogę usiąść na ławeczce (są ławeczki duże dla dużych i małe dla małych :) ) i obserwować z daleka. Jeszcze z miesiąc i pewnie moja obecność tylko do tego będzie się sprowadzać :) Bo już teraz Wiki sama wchodzi na zjeżdżalnię, ładnie siada i jedzie w dół :) Do piaskownicy również sama da radę wejść :) Dobrze sobie radzi.

11 komentarzy :

 1. U mnie nie było takiego bezpiecznego i wypasionego placu zabaw, a szkoda... Ale niech dzieciaczki korzystają ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. super plac zabaw :) a na Rybaki do kościoła chodzilismy ze szkoły :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na szczęśćie coraz więcej tych ciekawszych, bezpiecznych i kolorowych placów zabaw :)
  Jak będę mieć swoją pociechę naprawdę będe mieć gdzie ją zabierać :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. No to jest faktycznie plac zabaw z prawdziwego zdarzenia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super ten plac zabaw, nie widziałam takiego u siebie.

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas tylko jeden w okolicy...nawet w miare jest choc za wiele w nim nie ma..no ale jak sie nie ma co sie lubi..:))

  OdpowiedzUsuń
 7. Plac zabaw świetny jak i cały Toruń!

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)