świąteczny

Rotator

czwartek, 27 czerwca 2013

"Basia i podróż" Zofia Stanecka - EGMONT - recenzja

Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-237-7603-1
Ilość stron: 24
Kategoria: literatura dziecięca"Basia i podróż" to historia małej dziewczynki, która wraz z mamą i rodzeństwem wyruszyła w długą podróż. Od samego początku prześladował ich pech. Nie obyło się bez awarii samochodu. Jak skończyła się  ta wyprawa? Oczywiście dobrze :) ale przygód nie zabrakło.


Zbliża się okres wakacyjny, a więc część rodzin gdzieś wyjedzie. Książeczka o Basi pomoże przygotować dziecko do podróży. Po jej lekturze warto z dzieckiem porozmawiać, o tym jak nie wolno się zachowywać. Można razem zastanowić się nad tym, jak zapobiec nudzie podczas długiej podróży.


Książeczka jest pouczająca nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Przypomina o tym, że nawet jak jesteśmy zdenerwowani, musimy panować nad tym co mówimy. Dzieci słuchają i zapamiętują wszystkie brzydkie słowa, a potem powtarzają.


"Basia i podróż" to pierwsza i z pewnością nie ostatnia książeczka z serii o Basi, którą przeczytałam z Wiki. Inne tomy poruszają takie tematy jak: przedszkole, nowe dziecko w rodzinie, pieniądze, słodycze, pieluchy ...


Za książkę dziękuję wydawnictwu


2 komentarze :

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)