świąteczny

Rotator

czwartek, 13 czerwca 2013

Jak się pozbyć pieluchy?

Wiki ma już półtora roku. Wiem, że to nie jest jeszcze czas kiedy trzeba się przejmować tym, że dziecko siusia w pieluszkę, ale chcielibyśmy już ją oduczyć tego. 

Nocnik nie jest Wiki obcy :) Sadzamy ją mniej więcej od 9 miesiąca życia. Na początku robiła i siku i kupkę, teraz stara się o to, żeby tę poważniejszą sprawę załatwić jak nikt nie widzi i zdecydowanie nie na nocnik :) 

W sumie chodzi tylko o to, żeby nauczyć ją wołać. 

Chwalimy ją za każde załatwienie sprawy w nocnik, całujemy przytulamy ... 

Nasz błąd, że od początku nie zadbaliśmy o systematyczność. Dochodzi również sprawa żłobka. W żłobku łatwiej Paniom jest przewinąć pieluchę niż sadzać na nocnik. Ostatnio rozmawiałam z "Ciocią" na ten temat, mówiłam, że chcemy Wiki odzwyczaić i chciałabym, żeby również w żłobku ją sadzali na nocnik. Pani poprosiła, żeby się wstrzymać do lipca/sierpnia, bo będą mieli wtedy mniej dzieci, więcej możliwości.

Moja mama opowiadała, że puszczała nas w samych majteczkach w lato, to nam się podobało i byłyśmy dzięki temu chętniejsze do współpracy :) Hmm na Wiki same majteczki nie robią wrażenia :) Próby z majteczkami skończyły się ostatnio niespodzianką na dywanie i jej wielkim zdziwieniem.

Macie jakieś propozycje? Wypróbowane sposoby? Pomysły?

6 komentarzy :

 1. Niestety, ja żałuję, że nie uczyłam wcześniej Elwi, jak już zaczęła siadać na przykład. Późno zaczęliśmy ją sadzać, najpierw było oswajanie, potem był całkiem udany etap, nawet z wołaniem, a następnie bunt. Teraz nie jestem z nią cały dzień i nie mogę jej dopilnować, a z babcią mała współpracować nie chce niestety.
  Trudne sprawy, ale każde dziecko w końcu "załapie" o co chodzi ;-)
  Powodzenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest właśnie to, że nie opiekujemy się cały dzień naszymi pociechami i to utrudnia sprawę. Wiki jakby z babcią siedziała, to podejrzewam, że już by wołała siku, bo babcia nie odpuszcza :)

   Usuń
 2. Nie mam doświadczenia, więc niestety nie pomogę.

  OdpowiedzUsuń
 3. no cóż...musi ganiać w samych majtasach.... musi się jeszcze wiele razy "zdziwić" a wy jako rodzice będziecie mieli więcej czyszczenia.

  feeria

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój Szkrab ma 1 rok i 4 miesiące i dopiero mu nocnik kupiliśmy. Zamierzamy w wakacje na działce zabrać się za sprawę poważnie.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)