świąteczny

Rotator

czwartek, 19 kwietnia 2018

Ubezpieczenie PZU przez internet

Z roku na rok coraz częściej załatwiam różnorakie sprawy przez internet. Zamawiam książki, kasuję bilety, robię zakupy. W ubiegłym roku po raz pierwszy zawarłam również ubezpieczenie PZU przez internet. I przyznam, że już przy tej opcji zostanę :) Po co jechać do oddziału PZU, skoro bez wychodzenia z domu, bez czekania w kolejkach, w odpowiadającym mi czasie, mogę to samo zrobić przez internet.Wszystko zaczęło się od tego, że kończyło mi się ubezpieczenie samochodu, a ja jakoś nie mogłam wybrać się do CUKu, w celu podpisania jego kontynuacji na kolejny rok. Z pomocą przyszła mi wówczas Paulina Kwiatkowska Agent Wyłączny PZU. Paulina zebrała ode mnie wszelkie niezbędne do wyliczenia składki OC i NNW dane, podczas rozmowy prowadzonej przez Messengera, a potem droga mailową przesłała propozycję ubezpieczenia. Polisa ubezpieczeniowa dotarła do mnie za pośrednictwem Poczty Polskiej, oczywiście po wcześniejszym zaakceptowaniu przeze mnie przedstawionej oferty. 

Skoro poszło tak łatwo, to i ubezpieczenie mieszkania zawarłam przez internet. Tak jak i poprzednio Paulina zebrała ode mnie wszelkie niezbędne dane podczas rozmowy prowadzonej przez komunikator. Porozmawiałyśmy również chwilę przez telefon. Ostatecznie Paulina zarówno ofertę ubezpieczeniową jak i broszurę informacyjną przesłała mi mailem, a polisę listem. 

Zawarcie ubezpieczenia przez internet okazało się świetnym rozwiązaniem. Nie musiałam specjalnie nigdzie jechać. Wszelkie dane przekazałam za pomocą komunikatora/maila wtedy kiedy akurat miała wolną chwilę. Zarówno ubezpieczenie samochodu jak i ubezpieczenie mieszkania zawarłam dosłownie nie wychodząc z domu :) Łatwo, wygodnie i nie tracąc czasu w kolejkach. Maile, komunikatory, telefony ... dzisiejsze czasy niosą ze sobą wiele dobrodziejstw, trzeba więc z nich korzystać. Także jeśli nie możesz zebrać się w sobie, pamiętaj, że ubezpieczenie domu, mieszkania czy też ubezpieczenie komunikacyjne możesz załatwić przez internet.

12 komentarzy :

 1. Fajnie, że można to szybko i w tej samej cenie załatwić bez wychodzenia z domu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo wygodny sposób, szczególnie dla zapracowanych :)

   Usuń
 2. Bardzo wartościowe i cenne informacje. Dziękuję.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. My od lat korzystamy z internetowej formy, nie mamy czasu aby jeździć, czekać w kolejkach, tracić czas ;) I ubezpieczenia samochodów i domu załatwiamy tylko przez internet

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja za PZU nigdy nie przepadałem. Niby mają tanio ale wydaje mi się, że jak trochę poszukamy to znajdziemy tańsze ubezpieczenia. Mam stare auto więc OC niestety dość wysokie. Na szczęście dowiedziałem się z artykułu https://www.mfind.pl/akademia/polisa-oc-2/ubezpieczenie-oc-na-raty/, że mogę sobie rozłożyć płatność na raty. Wiadomo wychodzi to kilka groszy drożej ale wolę tak. Nie mam takiego przypływu gotówki by zapłacić z góry za cały rok. Super, że firmy ubezpieczeniowe umożliwiają taką opcję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, to bardzo wygodne. Bardzo dużo osób korzysta z formy internetowej, także u innych ubezpieczycieli.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja praktycznie za każdym razem korzystam z internetu aby mieć nową polisę ubezpieczeniową. Dlatego korzystam bardzo chętnie z kalkulatora https://kioskpolis.pl/kalkulator-turystyczny/ bo to właśnie tam mogę wyliczyć sobie ile będzie wynosiła składka na ubezpieczenie turystyczne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystko idzie do przodu, ludzie mają coraz mniej czasu i są coraz bardziej wygodni. Trzeba stawiać na takie rozwiązania z pewnością.

  OdpowiedzUsuń
 8. W dzisiejszych czasach z tego co ja się orientuję to nie ma problemu aby zawierać umowy ubezpieczeniowe przez internet. Dlatego ja gdy miałam zamiar uzyskać ubezpieczenie na życie https://cuk.pl/ubezpieczenia/zdrowie_i_zycie/ubezpieczenie_na_zycie to zrobiłam to właśnie poprzez internet i nie było żadnych problemów.

  OdpowiedzUsuń
 9. A myśleliście też może od razu nad jakimiś ubezpieczeniami na życie? Ja powiem szczerze, że temat zdecydowanie mnie interesuje i sprawdzam sobie ubezpieczenia na stronie https://viennalife.pl/strefa-klienta/baza-wiedzy/polisa-dla-dziecka Jest to polisa dla dziecka. Czy warto zabezpieczyć się w taki sposób.

  OdpowiedzUsuń
 10. Moim zdaniem warto sprawdzić kalkulator OC/AC i przeczytać ten artykuł https://ubezpieczamy-auto.pl/kalkulator-oc-bez-podawania-danych-jak-to-dziala/

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)