świąteczny

Rotator

wtorek, 3 czerwca 2014

"Elmer i zagubiony miś" David McKee - recenzja - Papilon


Wydawnictwo Papilon
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 32
Kategoria wiekowa: 3+
Link do książki na stronie wydawcy

Kolejna książeczka o Elmerze trafiła w rączki Wiki. Kruszynka tak ją pokochała, że co wieczór upomina się, żeby jej ją przeczytać (nawet jeżeli wcześniej czytałam inną bajkę) później sama ją czyta, a na koniec wkłada ją między szczebelki i materac i tak zasypia :) 

Elmer i zagubiony miś, recenzja, zdjęcia, papilon, McKee


Oprócz książeczki "Elmer i zagubiony miś" posiadamy jeszcze trzy inne opowiadania o Elmerze:
Jednak opowieść o słoniku, który zgubił misia, jakoś najbardziej Wiki przypadła do gustu. I wcale się nie dziwię. W końcu nasza córcia też ma swoje ukochane misie, które muszą z nią spać i poduszeczkę, którą nosi ze sobą nawet do żłobka (jak jest niewyspana, bo jak się wyśpi to zazwyczaj książki do żłobka zabiera :)) 

Elmer i zagubiony miś, recenzja, zdjęcia, papilon, McKee

Elmer pewnego wieczoru usłyszał płacz. Okazało się, że płacze mały słonik, który zgubił maskotkę i bez niej nie mógł zasnąć. Elmer jak zwykle wpadł na doskonały pomysł i przyniósł słonikowi swojego misia. Następnego dnia wybrał się na poszukiwania zaginionego misia i ... oczywiście, że go znalazł :) 

Elmer i zagubiony miś, recenzja, zdjęcia, papilon, McKee

"Elmer i zagubiony miś" to piękna historia, opowiedziana prostymi słowami i jak to zazwyczaj bywa z książkami z tej serii, zawierająca morał:

"Nie trzeba się wyróżniać, by być wyjątkowym"

Chyba każde dziecko ma swoją ukochaną przytulankę, z którą zasypia i która je pociesza. Dlatego też ta historia do każdego dziecka trafi i stanie się mu bliska. 

Elmer i zagubiony miś, recenzja, zdjęcia, papilon, McKee

Słoń w kratkę daje dzieciom dobry wzór, pokazuje, że trzeba się dzielić, pomagać innym, uczy tolerancji,... Dlatego uważam, że książeczki z serii o słoniu w kratkę warto dziecku kupować. Czytanie ich zaszczepi w dziecku pozytywne wartości i co przyszłości zaowocuje :) 

Elmer ulubieniec przedszkolaków i mniejszych dzieciaków

 O tak sypia nasza córcia :)
4 komentarze :

 1. Nie wiedziałam wcześniej o istnieniu tej książeczki. :) widzę, że jest bardzo kolorowa i na pewno spodoba się nie jednemu maluchowi. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podobają mi się ilustracje w tej książeczce ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale słodziutko sobie Wiki śpi :)
  Już chyba wcześniej wspominałam, że podobają mi się ilustracje w tej książeczce :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)