świąteczny

Rotator

poniedziałek, 31 marca 2014

"W pewnym teatrze lalek" Lidia Miś - recenzja - Dreams

Wydawnictwo Dreams
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 128
Kategoria wiekowa: 4+
Link do książki na stronie wydawcy


Sprawdź dostępność oraz aktualne ceny

Dawno, ale to już bardzo dawno nie pisałam o książkach. Pora to zmienić :) W najbliższym czasie wspomnę o kilku fajnych pozycjach dla dzieci. Jeżeli chodzi o książki dla dorosłych to w najbliższym czasie muszę się ograniczyć. Na wszystko czasu mi nie starczy, więc z czegoś muszę zrezygnować.

Wiem, że jestem dorosła :) jednak książeczka "W pewnym teatrze lalek" sprawiła, że zupełnie zapomniałam ile mam lat :) W sumie wcale nie zamierzałam przeczytać jej tak za pierwszym ujęciem w dłonie, jednak jak już zaczęłam to nie mogłam się oderwać. Muszę przyznać, że Lidia Miś stworzyła piękną opowieść.W pewnym teatrze lalek, Lidia Miś, recenzja, Dreams

Perełka, to wspaniała marionetka, o porcelanowej twarzy i pięknych dużych oczach. Stworzył ją mistrz Zenon, a jego żona uszyła dla niej piękną suknię. Perełka trafiła do teatru lalek, a tam  poznała przyjaciół, wśród których uczyła się nie tylko aktorstwa, ale również życia.

W pewnym teatrze lalek, Lidia Miś, recenzja, Dreams

Książka "W pewnym teatrze lalek" w pierwszej kolejności zachwyciła mnie swoimi ilustracjami. Do tej pory nie mogę napatrzeć się na piękną twarzyczkę, kruchej Perełki. Wkrótce po rozpoczęciu czytania, okazało się, że nie tylko ilustratorka ma talent do malowania. Ma go również autorka, z tym, że pani Lidia Miś maluje słowami. Podczas czytania, opisywane sytuacje dosłownie stawały mi przed oczami. Widziałam jak lalkarz wykańcza swoje dzieło, widziałam tańczącą Perełkę zapatrzoną w swego partnera i kaczkę, która wpadła w panikę na wieść o wymianie lalek na nowe. Całą historię obejrzałam oczami wyobraźni tak jakbym oglądała ją w teatrze, czy też na ekranie telewizora. 

W pewnym teatrze lalek, Lidia Miś, recenzja, Dreams

Bohaterami książki "W pewnym teatrze lalek" są marionetki, pacynki, jawajki, ale te wszystkie lalki nabierają ludzkich cech i przeżywają emocje tak jak i my. One odczuwają niepokój, strach, ciekawość, podekscytowanie, radość, dumę, wdzięczność. Denerwują się, wstydzą, martwią, mają poczucie winy. Pomagają sobie. Rywalizują. Zazdroszczą. Z nadmiaru emocji nie mogą spać. Tęsknią za bliskimi.

W pewnym teatrze lalek, Lidia Miś, recenzja, Dreams

Książka uczy rozróżniać i nazywać emocje. Pokazuje, że w życiu ważna jest przyjaźń, empatia oraz umiejętność bycia sobą w każdej sytuacji. Pokazuje, że piękno zewnętrzne jest kruche, a prawdziwą wartość ma nasze wnętrze. Wiedza ta zawarta jest w niezwykle ciekawej, wciagającej i wzruszającej opowieści, która zainteresuje nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

W pewnym teatrze lalek, Lidia Miś, recenzja, Dreams


Sztuka tak krótko trwa. Doceń każdą chwilę dnia ...


4 komentarze :

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)