świąteczny

Rotator

czwartek, 20 czerwca 2013

Domek edukacyjny Wader kontra Garnuszek na klocuszek Fisher Price

Na gwiazdkę Wiki dostała jedną z popularniejszych zabawek dla maluchów, a mianowicie Garnuszek na klocuszek firmy Fisher Price. Piękna zabawka, porządnie wykonana, trwała, kolorowa, grająca i świecąca :) Byłam bardzo zadowolona z tego zakupu. 


Pięć klocków w różnych kolorach i kształtach. Wkładając klocek do garnuszka dziecko słyszy cyfry albo kształty. Po włożeniu rączki do garnuszka w celu wyciągnięcia klocków płynie melodia. Wydawało mi się, że jest to zabawka idealna. Bez porównania do podobnej zabawki, którą wiele lat temu miała moja siostra, a która składała się z dwóch połączonych ze sobą gumką części i niekoniecznie idealnie pasujących klocków. 

Jakiś czas temu zakupiliśmy na allegro zestaw używanych zabawek. Zależało nam głównie na dwóch z nich, ale z pewnością nie na domku, który widać na zdjęciu poniżej (bo przecież już mieliśmy garnuszek :) ) Domek edukacyjny firmy Wader okazał się jednak najbardziej trafioną zabawką. Wiki bawiła się nim dłużej i chętniej niż pozostałymi grającymi zabawkami i dłużej niż Garnuszkiem.


Obie wspomniane zabawki:
 • rozwijają zdolności manualne dziecka, 
 • ćwiczą jego pamięć, 
 • uczą kształtów i kolorów.
Jednak domek edukacyjny firmy Wader jest zdecydowanie lżejszy i wygodniejszy w zabawie. Posiada również dwa razy więcej klocków. Otwory znajdują się na dwóch ściankach domku. Fajne jest w nim to, że spód domku dość mocno trzyma się - po zakończonej zabawie klocki wrzucamy do środka, zamykamy i domek ląduje w koszu z resztą zabawek. Poszczególne klocki nie mają możliwości z niego wypaść. 

Garnuszek na klocuszek z pewnością zrobi większe wrażenie na mniejszych dzieciach. Przyciągnie je migoczącym nosem i dźwiękami. Jednak trochę starsze maluchy, które będą chciały samodzielnie dopasowywać elementy, większą satysfakcję będą miały z zabawy domkiem, bo zdecydowanie łatwiej jest odwrócić lekki domek, niż przekręcać i przechylić pod odpowiednim kontem ciężki garnuszek. Na temat przewagi cenowej domku firmy Wader chyba wspominać nie muszę :) 

Z dzisiaj posiadaną wiedzą na temat tych zabawek, jeżeli miałaby dokonać wyboru, którą z nich wybrać, zdecydowałabym się na domek edukacyjny :)

Zabawka będzie odpowiednia dla dziecka mniej więcej rocznego.

Jeżeli posiadacie którąś z opisanych zabawek, lub podobną, napiszcie co sądzicie o niej :)

12 komentarzy :

 1. Mamy Garnuszek - Łuki uwielbia! Ale domek wygląda równie dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Domek zdecydowanie lepszy według mnie. Uwielbiam takie zabawki dla maluchów ; }

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój Maluch też lubi garnek. Tego domku nie mamy. Ale i tak najchętniej sięga po takie sortery, w których klocki wkłada się od góry, a nie z boku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie tu u Ciebie.Zapraszam w wolnej chwili w odwiedziny do Dobrych Czasów.Pozdrawiam Jola

  OdpowiedzUsuń
 5. I to, i to mi się podoba, ale chyba domek bardziej mnie przekonuje ;) W ogóle to uwielbiam takie ,,urządzenia" do wrzucania klocków w odpowiednie miejsca;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiesz, dzieci czasem ignorują grające,świecące, skaczące i co tylko jeszcze się da- super zabawki na rzecz tych najprostszych, ba nawet na rzecz przedmiotów codziennego użytku, pudełek, pojemników itp.
  Sama jednak tez nie potrafiłam nie kupić czegoś extra, i tak mamy np. grającego żółwia, który uczy kształtów, odgłosów zwierząt i "mówi" o nich wierszyki. Czasem Elwi się nim bawi. Czasem, bo zdecydowanie woli inne zabawki typu piłka, puzzle, plastikowy zestaw do herbaty i garnki itp.
  Domek mamy identyczny, kupiłam gdzieś za kilka złotych, nawet nie wiem, czy to Wader czy coś innego, Na początku Elwi sprytnie wkładała wszystkie klocki górą (logicznie rzecz biorąc, po co kombinować, prawda?), ale potem nauczyła się co i gdzie należy umieścić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mamy jedną i drugą i obie cieszą się Julkowym zainteresowaniem :))

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak dorobię się swoich pociech zgłoszę się po dobór zabawek ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajne są takie zabawki ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mamy garnuszek odkąd córka skończyła pół roku, bawiła się nim non stop, teraz ma ponad trzy i jeszcze zdarza jej się sięgać po garnuszek. Domku nie mieliśmy niestety

  OdpowiedzUsuń
 11. Moja też się bawiła garnuszkiem, ale zdecydowanie częściej sięgała i nadal sięga po domek. W domku jest więcej klocków i jest zdecydowanie lżejszy i wygodniejszy dla małych rączek.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kubek bardzo lubi Garnuszek - ale tak jak mówisz - przyciaga Go przede wszystkim nosek. O wiele bardziej lub zyrafke, gdzie wrzuca klocki :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)