świąteczny

Rotator

środa, 9 kwietnia 2014

"Poczytajki 2-latka" U. Kozłowska - recenzja - Muza

Wydawnictwo Muza
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 32
Kategoria wiekowa: 2+
Link do książki na stronie wydawcy"Poczytajki 2-latka" to zbiór krótkich tekstów Urszuli Kozłowskiej, o rzeczach czy też czynnościach, które są dziecku znane z codziennego życia. Ułożone są one według kolejności w jakiej zorganizowany jest dzień każdego malucha. Najpierw się budzimy, myjemy, jemy, bawimy,  drzemiemy, spacerujemy, kąpiemy ... aż w końcu wypijamy kaszkę i kładziemy się spać.

poczytajki 2-latka, urszula kozłowska, muza, recenzja

Choć poczytajki to nie wierszyki, ich tekst wyjątkowo wpada w ucho. Z pewnością ma na to wpływ rytmiczność zdań budowanych przez autorkę. Opowieści skupiają się na prostych i znanych dziecku sprawach, dzięki czemu z pewnością zainteresują 2-latka. 

poczytajki 2-latka, urszula kozłowska, muza, recenzja

Książeczka jest bardzo ładnie wydana. Ma sztywną okładkę i zaokrąglone rogi. Na ilustracjach wykonanych przez Kasię Nowowiejską, strona po stronie, widzimy ciągle tą samą, błękitnooką blondyneczkę. Ta sympatyczna dziewczynka pokazuje dzieciom jak wygląda jej dzień.

poczytajki 2-latka, urszula kozłowska, muza, recenzja


 W serii ukazała się również książeczka "Poczytajki 3-latka"


Obie książeczki znajdziecie na stronie:


10 komentarzy :

 1. Piękne ilustracje, a i treść mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda zachęcająco. Szkoda, że Janek za stary :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla Janka poważniejsze lektury się znajdą :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. dokładnie, a w porównaniu z książeczkami, które mi mama czytała ... tego się nie da porównać :) 30 lat temu książeczki nie były takie piękne

   Usuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)