świąteczny

Rotator

poniedziałek, 14 kwietnia 2014

"Złote koniki" Dorota Gellner - recenzja - Muza

Wydawnictwo Muza
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 40
Kategoria wiekowa: 2+
Link do książki na stronie wydawcy"Złote koniki" to najnowsza książeczka Doroty Gellner, autorki ponad 40 książek dla dzieci i wielu tekstów piosenek (m.in. "Zuzia - lalka nieduża" i "A ja rosnę" z repertuaru zespołu Fasolki). W 2005 roku, dzieci odznaczyły ją Orderem Uśmiechu. Książeczka "Złote koniki" zawiera 15 baśniowych opowieści o skrzatach, smokach, królewnach, aniołkach ... Niektóre z nich są całkowicie oderwane od rzeczywistości, inne znajdują magiczne wyjaśnienie dla naturalnych zjawisk (smok sprowadza mrok, a deszcz pada dzięki aniołkom). Wśród bohaterów opowiastek Doroty Gellner znalazły się również krety i kot. Te stworzenia choć tak rzeczywiste, w świecie stworzonym przez autorkę zdają się być równie zaczarowane jak wróżki.


Opowieści z książeczki "Złote koniki" są króciutkie i melodyjne. Czyta się je z dużą przyjemnością i równie miło się ich słucha. Są idealne do czytania naszym najmłodszym milusińskim przed zaśnięciem. Po takich bajkach z pewnością dzieci będą miały piękne sny.


Książkę "Złote koniki" ilustrowała Ewa Podleś. Muszę przyznać, że jakbym miała zrobić ranking książek z najładniejszymi ilustracjami, ta trafiłaby na podium i stanęła obok książki "Wiersze nie tylko dla dzieci" ilustrowanej przez Dorotę Szoblik. Obie książeczki są niezwykle barwne, wesołe i mają to coś czego nie mogę zidentyfikować, a co przyciąga mnie i zachwyca. Moje zdjęcia nie oddają w pełni intensywności barw, niestety sprzęt jakim dysponuję jest zbyt słaby, ale uwierzcie mi, ta książka jest przepiękna :)
6 komentarzy :

 1. Uwielbiam takie baśniowe opowieści.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudne ilustracje ! i Dorotę Gellner uwielbiam za Jej niezwykle właśnie melodyjne wierszyki ... baśniowe i takie w sam raz do bujania w obłokach... Recenzja sprawiła że poszukam na księgarnianych półkach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w takim razie cieszę się, że podpowiedziałam, co warto kupić :)

   Usuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)