świąteczny

Rotator

wtorek, 8 kwietnia 2014

Moje pierwsze literki - recenzja - Bazgroszyt.pl

Bazgroszyt.pl
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 50
Kategoria wiekowa: 3+
Link do książki na stronie wydawcy

"Moje pierwsze literki" to książeczka-kolorowanka, przeznaczona dla dzieci dopiero poznających świat liter. Dzięki niej dziecko:
  • uczy się liter i rozpoznawania wyrazów,
  • trenuje rączkę,
  • rozwija wyobraźnię,
  • świetnie się bawi.
litery, nauka czytania i pisania, bazgroszyt

Po otwarciu książeczki, zawsze po lewej stronie pojawia się duża, drukowana, bardzo wyraźna litera. Litera ta pokazana jest w taki sposób, by dziecko mogło po jej śladzie rysować. Dzięki temu maluch nie tylko ćwiczy rączkę, ale również zapamiętuje kształt litery i jej nazwę. Na kolejnej stronie znajduje się podpisany rysunek, ilustrujący wyraz rozpoczynający się na daną literę. Dziecko przeglądając książeczkę opatrzy się z wyrazami w niej występującymi i będzie kojarzyć je z konkretnym rysunkiem. Książeczka jest czarno-biała, a ilustracje wyjątkowo proste. Myślę, że dzięki temu dziecku jest łatwiej skupić się na literkach. Obrazki oczywiście świetnie się nadają do pokolorowania.

litery, nauka czytania i pisania, bazgroszyt

Książeczka "Moje pierwsze literki" jest kwadratowa i niewielka (14x14 cm). Jest to bardzo wygodny format, można ją wrzucić do torebki, czy do plecaczka i zabrać ją ze sobą choćby w podróż. Tylna okładka książki jest z bardzo grubej, sztywnej tektury. Szczerze powiedziawszy, żałuję, że i przednia okładka nie jest tak gruba. Dzięki temu książka idealnie nadawałaby się do kolorowania "na kolanie", co w niektórych sytuacjach mogłoby być zbawienne dla rodziców :) Przednia okładka i strony, również są tekturowe, ale delikatniejsze od tylnej okładki. Na końcu książeczki znajdują się 24 kolorowe naklejki z takimi rysunkami, jakie wcześniej pojawiły się na poszczególnych stronach. Małego minusa daję książce za brak zaokrąglonych rogów, dzięki nim książka nie niszczyłaby się tak szybko.

litery, nauka czytania i pisania, bazgroszyt, naklejki

"Moje pierwsze literki" przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 lat, jednak i Wiktoria wykazała bardzo duże zainteresowanie tą książeczką. Póki co, obrysowuje poszczególne literki paluszkiem, a ja mówię jej co to za litera i jakie wyrazy się od niej zaczynają. Kruszynka bardzo chętnie podejmuje taką zabawę :) i już zapamiętała niektóre literki, między innymi M jak mama i T jak tata :)

litery, nauka czytania i pisania, bazgroszyt, naklejki


Na stronie bazgroszyt.pl książeczkę można kupić również w komplecie z farbami. Znajdziecie tam również książeczkę "Labirynty zwierzęta - moje pierwsze szlaczki" oraz wiele innych bardzo ciekawych rzeczy.

3 komentarze :

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)