świąteczny

Rotator

wtorek, 1 kwietnia 2014

Tablica magnetyczna, znikopis

Tablicę Wiki dostała od Mikołaja. Przyznam szczerze, że jest to trafiony prezent :) który dłuuuugo nam będzie służył. 

Nasza tablica, prawdopodobnie jest made in china ;) Nie mniej trzyma się całkiem dobrze :) Nie będę tu pisała o jej wykonaniu, wykończeniu itp. Nie chcę wychwalać konkretnego modelu, a sam pomysł. 

tablica magnetyczna, znikopis


Prezentowana tablica, jest zupełnie podstawowym modelem, zawierającym tylko pisak i dwie pieczątki. Plansza do rysowania jest mniejsza od zeszytu A5. Po mimo  to, Wiki potrafi spędzić sporo czasu na rysowaniu po niej. Póki co skupia się na zamalowywaniu pieczątką całej tablicy, "kolorowaniu" narysowanych obrazków lub rysowaniu kółeczek. Z czasem tablica będzie pomocna w nauce pisania, liczenia itp. Wiadomo, wraz z rozwojem dziecka będzie się zmieniać jej wykorzystanie. 
Podobną tablicę miała moja najmłodsza siostra i bawiła się nią nawet będąc w podstawówce. Ostatnim etapem zabaw tablicą, było granie na niej w kółko i krzyżyk :)

tablica magnetyczna, znikopis

Tablica, szczególnie taka mała, świetnie się nadaje do zabrania w podróż. Jeżeli dziecko nie ma choroby lokomocyjnej, może nią się bawić nawet podczas jazdy samochodem. Wiadomo im większa tablica, z większą ilością dodatków, tym łatwiej jest coś zgubić, jednak zawsze można elementy nieumocowane schować i korzystać tylko z pisaka, który jest przywiązany do tablicy sznureczkiem. Z pewnością będzie to wygodniejsze niż kolorowanie kredkami :)
tablica magnetyczna, znikopis

Jeżeli szukacie zabawki dla dziecka w wieku 2 do co najmniej 5 lat, tablica znikopis ma ogromną szansę stać się trafionym prezentem, nawet wówczas gdy nie znacie dziecka i jego upodobań. Obecnie wybór wśród tego typu tablic jest spory, można wybrać egzemplarze bardzo pożądnie wykonane, różnej wielkości, z różną ilością pieczątek, czarnobiałe i kolorowe i oczywiście w różnej cenie.

tablica magnetyczna, znikopis

Polecam, to zabawka, która będzie dziecku dłuższy czas służyć.

8 komentarzy :

 1. Fajne, 20 lat temu też takie coś miałam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nasza już jest mocno zużyta. To dowód, że zabawka jest faktycznie świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nasza też była hitem, ale niestety bardzo szybko padła ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zamierzam kupić w prezencie. W czasie ostatniej wizyty u kuzynki naszej kruszynce bardzo spodobało się wycieranie takiej tablicy

  OdpowiedzUsuń
 5. Hehehe jakieś kilka lat temu sama miałam taką tablicę ;p Muszę taką wyhaczyć dla Chrześniaka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja siostra tez uwielbiała znikopis :) Świetna zabawka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zabawka zawsze na topie. Aktualnie u nas z Myszką Minnie https://modino.pl/plastyczne-znikopisy

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)