świąteczny

Rotator

środa, 2 kwietnia 2014

" Wierszyki 2-latka" tom II - recenzja - Muza


Wydawnictwo Muza
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 32
Kategoria wiekowa: 2+
Link do książki na stronie wydawcy
W związku z tym, że dziś Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci :) chciałam polecić Wam, książeczkę przygotowaną specjalnie dla 2-latków :)

"Wierszyki 2-latka" tom II, to zbiór 11 wierszy autorstwa Urszuli Kozłowskiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, Anny Kamieńskiej oraz tradycyjnych wierszy przekazywanych z pokolenia na pokolenie, znanych zapewne każdemu rodzicowi. 

wierszyki 2latka, recenzja, muza, książka dla dzieci

W książce znajdziemy wierszyk o tym, co dziecko musi zrobić po przebudzeniu, wiersz o śpiącym kurczaczku, o kominiarzu, liskach i wiele innych. Są wśród nich utwory, które można wykorzystać do zabaw ruchowych (wiersz Stary niedźwiedź mocno śpi), zabaw paluszkami (Idzie kominiarz po drabienie)  oraz do pokazywania (jak w wierszyku Ania).

wierszyki 2latka, recenzja, muza, książka dla dzieci

Wiersze są różnej długości, niektóre z nich składają się z zaledwie 4 linijek. Wszystkie wyjątkowo łatwo wpadają w ucho, dzięki czemu bez problemu i my i nasze dzieci nauczymy się ich na pamięć.

wierszyki 2latka, recenzja, muza, książka dla dzieci

Książka ma twardą okładkę, i gruby papier. Na jej pierwszej stronie znajduje się specjalne miejsce do wpisania właściciela książki.  Jej rogi są zaokrąglone, a całość jest szyta. Książka jest bardzo pożądnie wykonana, a jej format jest według mnie optymalny (215mmx215mm). Zdecydowanie, dziecku i dorosłemu trzyma się ją wygodniej niż przykładowo niedawno opisywana przeze mnie książka "Gapiszon i wędzone morze"

wierszyki 2latka, recenzja, muza, książka dla dzieci

Ilustracje do zbiorku "Wierszyki 2-latka" tom II wykonała Kasia Nowowiejska. Jak sami widzicie są one barwne i radosne. Prawie wszystkie zwierzątka i osoby pokazane w książeczce zarażają uśmiechem :)

wierszyki dla dzieci, muza

W serii ukazały się: "Wierszyki 2-latka", "Wierszyki 3-latka" oraz "Wierszyki 4-latka". Wszystkie je możecie znaleźć na stronie:

4 komentarze :

 1. Ilustracje faktycznie są barwne, a niektóre wierszyki kojarzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Emi nie bardzo chce słuchać wierszyków i opowiadań. Chętnie przegląda książeczki, ale szybko się nudzi i co chwilę zmienia książeczki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Emi jest jeszcze malutka, przyjdzie czas i na czytanie :)

   Usuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)