świąteczny

Rotator

środa, 4 grudnia 2013

Swędząca ospa

Wiki ma za sobą nieprzespaną w zasadzie noc. Z wieczora zasnęła, ale jak się obudziła przed północą, tak już do rana przysypiała i się budziła. Swędzenie jej nie pozwalało spokojnie spać.

aleleki.pl

Pani Doktor na ospę kazała stosować fiolet. Do zalecenia się zastosowałam, ale patrząc na to jak Wiki męczy to swędzenie to żałuję, że nie kupiłam PUDRODERMU. Pani w aptece powiedziała, że teraz stosuje się ten lek na ospę i że on przeciwdziała swędzeniu. Dziś Mąż wracając z pracy wstąpi do apteki i go kupi, żeby na noc już tym środkiem wysmarować Wiki. 

Stosowaliście? A może jest jeszcze jakiś lepszy lek? 

10 komentarzy :

 1. To chyba lepsze od fioletu. Fiolet tylko wysusza, a to łagodzi swędzenie. Można robić zimne okłady. To na chwilkę złagodzi świąd

  OdpowiedzUsuń
 2. Biedulka z tej Twojej Wiki.... Trzymajcie się.

  OdpowiedzUsuń
 3. Adasia nim smarowałam na komary, działa również. jak był mniejszy to w najgorszym wypadku miał okolo 50 babli od komarów

  OdpowiedzUsuń
 4. O jeny pamiętam moją ospę, najgorzej było! Ale przynajmniej potem już spokój ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja właśnie nie pamiętam, czym się smarowałam, ale to swędzenie jest okropne.

  OdpowiedzUsuń
 6. Polecam Fenistil w kroplach - Nam Pani dr polecała jak było podejrzenie ospy

  OdpowiedzUsuń
 7. W czasie ospy (zeszłej zimy) smarowałam się pudrodermem i po ok. 2 tygodniach wszystko zeszło. Teraz nie ma już nawet śladów. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Malutka Biedulka! Życzę zdrówka dziewczyny :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pudroderm ma działanie znieczulające i zasuszające - mogę spokojnie polecić - na pewno łagodzi swędzenie (podobnie działa jeszcze trochę tańszy puder płynny innej firmy, więc w razie braku w/w jest alternatywa)
  trzymajcie się, bo ospa to nic przyjemnego...

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja ospy nie przechodziłam. Chyba ;p

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)