świąteczny

Rotator

niedziela, 25 sierpnia 2013

Pałac Romantyczny w Turznie

W sobotę niestety pracowałam, jednak popołudnie i tak udało się bardzo przyjemnie spędzić. Pojechaliśmy do Piwnic zobaczyć teleskop - widzieliśmy go tylko z daleka, ponieważ na zwiedzanie trzeba się wcześniej umówić telefonicznie.

Później pojechaliśmy do Turzna, pod Pałac Romantyczny. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem :) Miejsce to pamiętam z dzieciństwa. Dawniej budynki obecnego hotelu były szkołą. Teraz faktycznie wyglądają jak pałac :)

hotel turzno śluby imprezy

hotel w turznie wesela imprezy park

hotel w turznie wesela imprezy park

hotel w turznie park wesela imprezy

hotel w turznie park wesela imprezy


hotel w turznie koło torunia park wesela imprezy

hotel w turznie koło torunia park imprezy wesela hotel w turznie park koło torunia wesela imprezy

Szarobura szkoła przekształciła się w piękną zabudowę pałacową w zadbanym parku. Miejsce to ma potencjał, zobaczymy jak ogrodnicy go wykorzystają :) Póki co jest ładnie, jest czysto, nie brakuje ławeczek i pięknych widoków. Pozostawiono tam rosnące od dawna drzewa, ale również dosadzono wiele krzewów i kwiatów. Ciekawa jestem jak będzie wyglądało to miejsce za kilka lat. Ciekawa jestem również jak wygląda hotel od środka :)

Park można zwiedzać do godziny 22.00 
Wspomnę  jeszcze tylko, że w innej części parku (z której akurat nie mam zdjęć) jest plac zabaw dla dzieci.  Jak mieszkacie w Toruniu, albo okolicy i nie macie pomysłu na spędzenie popołudnia, możecie przejechać się do Turzna do parku :)

9 komentarzy :

 1. Bym się zakochała w tym miejscu, widać,że ma klimat ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Klimat jest :-) przedni. Lubie takie miejscówki :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale piękne miejsce :D idelalne na sesję ślubną :D

  OdpowiedzUsuń
 4. O dobry cynk, kiedyś na pewno się przejadę :> Zdjęcia bardzo zachęcają

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne miejsce, uwielbiam takie klimaty... Niestety nie zawsze mam czas i kompana do zwiedzania takich miejsc, bo jednak mój mąż nie za bardzo przepada za muzeami, zwiedzaniem czy zamkami. Niestety :-(

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)