świąteczny

Rotator

czwartek, 20 lutego 2014

Kolorowanka "2-latek rysuje. Co to jest?" - Muza

Wydawnictwo Muza
Rok wydania:
Ilość stron:
Kategoria wiekowa: 2+
Link do książki na stronie wydawcy
Kolorowanki są skutecznym sposobem na wypełnienie czasu maluchów. Rozwijają ich zdolności manualne, mają pozytywny wpływ na wyobraźnię, kształcą umiejętności komponowania barw. Dwuletnie dziecko, jeszcze nie potrafi ładnie wypełnić kolorem narysowanych kształtów, ale jest to już odpowiedni moment, żeby zacząć z nim ćwiczyć kolorowanie. 


kolorowanka, 2-latek rysuje, co to jest? recenzja, muza

Kolorowanka "2-latek rysuje. Co to jest?" przeznaczona jest dla maluchów rozpoczynających swoją przygodę z kredkami i kolorowankami. Znajdują się w niej duże obrazki, z niewielką ilością szczegółów. Każdy rysunek znajduje się na kolorowym tle, przyciągającym wzrok dziecka.

kolorowanka, 2-latek rysuje, co to jest? recenzja, muza

Dodatkowo, na każdej stronie znajduje się krótkie zdanie, będące zagadką, do której odpowiedzią jest dany rysunek. Zagadki często są rymowane i zwracają uwagę na cechy charakterystyczne danej rzeczy. Wg mnie jest to duży plus kolorowanki. Takie rymowanki szybko wpadają dziecku do głowy i już tam zostają :) 

kolorowanka, 2-latek rysuje, co to jest? recenzja, muza

kolorowanka, 2-latek rysuje, co to jest? recenzja, muza

W środku książeczki znajdziemy również kartę z naklejkami przedstawiającymi przedmioty, owoce i inne obrazki, które na pozostałych stronach pojawiają się jako rysunki do pokolorowania. Co zrobimy z naklejkami to już nasz wybór. Możemy przykleić je na kolejnych stronach kolorowanki, jako wzór dla dziecka, jak można dany obrazek pokolorować. Maluch może również przykleić je na swojej szafeczce, albo na lodówce (jak mama pozwoli ;))

kolorowanka, 2-latek rysuje, co to jest? recenzja, muza

Wiki bardzo się spodobała zarówno ta kolorowanka, jak i druga kolorowanka z serii Wesołe Bazgrołki z naklejkami, o której pisałam TU.  Bawiąc się tą książeczką upomina się o kolorowankę "2-latek rysuje. Zwierzątka" i odwrotnie :) Po mimo tego, że zwierzątka już są praktycznie pokolorowane, Mała lubi kolorowankę przeglądać po raz kolejny i pytać "Co to?" 


Obie książeczki z serii Wesołe Bazgrołki z naklejkami polecam rodzicom 2-latków, ale też trochę starszych dzieci. Myślę, że i one spędzą miło czas kolorując, zgadując i czytając :) 


8 komentarzy :

 1. my mamy jeszcze trochę czasu na kolorowanki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. ja też :) kolorować, rysować, przerysowywać ...

   Usuń
 3. Junior uwielbia zgadywanki, niestety mamy takie, które są jeszcze dla niego za trudne. Dlatego chętnie sięgnę po książeczkę, mimo, że ma już 3,5 lat

  OdpowiedzUsuń
 4. u Jane z kolorowaniem słabo od kiedy zaczęlam go przestawiać na prawidłowe trzymanie kredek :( najlepsze kolorowanki nie pomagają..
  u Was od razu chwyt prawidłowy? warto go ćwiczyć na takich obrazkach :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)