świąteczny

Rotator

czwartek, 17 listopada 2016

Gra "Zgadnij kto to? Peppa Pig"

"Zgadnij kto to? Peppa Pig" to kolejna gra, którą dostałam do zrecenzowania na spotkaniu Grajmy! Wielu osobom jest ona zapewne znana z pierwotnej wersji, dziś prezentuję nową wersję z popularną świnką Peppą, jej rodziną i znajomymi. 

Gra, Zgadnij kto to? Peepa Pig
Grę kupisz TU
"Zgadnij kto to? Peppa Pig" to gra, w której gracze zadając trafne pytania, starają się zgadnąć jaką postać wybrał przeciwnik. Pytania muszą być tak sformułowane, by odpowiedzieć na nie można  było jednym słowem: TAK albo NIE. Dobrze zadane pytanie daje możliwość wyeliminowania sporej części postaci i właśnie o to, w tej grze chodzi, by jak najszybciej wyeliminować postacie i znaleźć tę jedną, którą wybrał nasz przeciwnik. Teoretycznie wydaje się, że nie jest to trudne. W praktyce okazuje się jednak, że choć gra przewidziana jest dla dzieci w wieku powyżej 3 lat, moja 5-latka potrafi pogubić się w zaznaczaniu wyeliminowanych postaci.

Gra, Zgadnij kto to? Peepa Pig

Gra, Zgadnij kto to? Peepa Pig

Gra, Zgadnij kto to? Peepa Pig

Gra, Zgadnij kto to? Peepa Pig

Gra "Zgadnij kto to? Peppa Pig" składa się z 2 plastikowych ramek, ze znacznikami wyboru postaci i znacznikiem punktacji oraz z 2 dwustronnych kart postaci. Przed pierwszą grą, ramki należy złożyć, z pewnością przyda się w tym pomoc osoby dorosłej. W naszym przypadku składaniem ramek zajął się mój Mąż, który stwierdził, że elementy gry dobrze do siebie pasują i po krótkim rozeznaniu bez problemu można złożyć ją w całość. Także pod tym względem należy się plus wydawcy. Kolejny plus za dość sztywne karty postaci oraz fakt, że wszystkie postacie są podpisane. W grę można grać trzymając tabliczki w dłoniach, lub łącząc je i stawiając na stole pomiędzy siedzącymi na przeciwko siebie graczami. Jest to zdecydowanie dobre rozwiązanie. 

Gra, Zgadnij kto to? Peepa Pig

Gra, Zgadnij kto to? Peepa Pig

Gra, Zgadnij kto to? Peepa Pig

Gra, Zgadnij kto to? Peepa Pig

Jak do tej pory pisałam o plusach gry, niestety muszę wspomnieć również o tym, co mi się w niej nie podoba. Według mnie wymiary gry powinny być większe. Większa tabliczka, pozwoliłaby na zastosowanie większych okienek i większych postaci, czyli lepiej widocznych szczegółów. W przypadku gry "Zgadnij kto to? Peppa Pig" postacie nie są zbyt duże, a pomimo to ledwo mieszczą się w okienkach. W momencie, gdy tabliczki są złączone i stoją przed graczami, gracz wyższy nie widzi czapek, rogów i innych szczegółów, ponieważ pada na nie cień z ramki. Wygodniejsza jest gra z tabliczkami trzymanymi w dłoniach, bo można je pod odpowiednim kątem przechylić. Jednak osoby ze słabym wzrokiem i tak mogą mieć problem z zauważeniem istotnych szczegółów. 

Gra, Zgadnij kto to? Peepa Pig

Gra, Zgadnij kto to? Peepa Pig

Gra, Zgadnij kto to? Peepa Pig

Gra "Zgadnij kto to? Peppa Pig" zapewnia fajną zabawę, wymaga logicznego myślenia, formułowania odpowiednich pytań. Znana chyba wszystkim dzieciom postać świnki z pewnością zachęci dzieci do zabawy. Jednak w przypadku słabszego wzroku dziecka, należałoby zastanowić się, czy nie kupić wersji z twarzami, wydaje mi się, że są one lepiej widoczne. Szkoda byłoby, żeby gra stała się źródłem frustracji, zamiast przyjemności. 
Gra "Zgadnij kto to? Peppa Pig"

Produkcja i dystrybucja: Winning Moves 
Hasbro Gaming

Ilość graczy: 2
Wiek graczy: 3+
Wymiary opakowania: 27 x 27 x 6 cmWpis powstał w ramach projektu Grajmy!2 komentarze :

  1. Szkoda, że tabliczki są małe. Mimo wszystko, ciekawy pomysł na grę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy wersję z kucykami! Po jakims czasie dokupilismy tablice z innych bajek :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)