świąteczny

Rotator

wtorek, 25 listopada 2014

"Ever After High. Krzywe zwierciadło" S. Hale - recenzja - Bukowy Las

Wydawnictwo: Bukowy Las
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 336
Kategoria wiekowa: 7+
Link do książki na stronie wydawcy
Dawno temu, w świecie baśni, żyły sobie krasnoludki, a wśród nich Królewna Śnieżka i Zła Królowa. Jak baśń owa się potoczyła to wszyscy wiemy. Ale co było dalej? Czy nie ciekawiło Was, jak potoczyły się losy królewny? Zastanawialiście się czy jej dalsze życie było równie ciekawe? Baśniowe historie wcale nie muszą się kończyć wraz ze słowami "i żyli długo i szczęśliwie". Shannon Hale udowodniła, że na bazie klasycznej baśni można zbudować niesamowicie wciągającą opowieść, która spodoba się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Ever After High. Krzywe zwierciadło, recenzja, Bukowy Las

W baśnioceum Ever After High uczą się dzieci bohaterów klasycznych baśni, a wśród nich Raven Queen, czyli córka Złej Królowej i Apple White, córka Śnieżki. Pierwsza z nich postanawia zmienić swój los. Podczas uroczystości Dnia Dziedzictwa, nie składa podpisu w Księdze, co jest równoznaczne z tym, że nie godzi się na odegranie roli złego charakteru. Jednak podejmując tę decyzję, Raven nie myśli o tym, jak wpłynie na losy innych bohaterów. Bunt córki Złej Królowej pociąga za sobą konsekwencje. Uczniowie Ever After High dzielą się na dwa obozy: tych rządających przywrócenia starego ładu oraz tych, którzy chcą wziąć los w swoje ręce. Nie brakuje również osób niezdecydowanych, które nie wiedzą, po której stronie powinni stanąć i czują się zagubione w nowej sytuacji. Baśnioceum pogrąża się w chaosie i niepewności. W międzyczasie  Madeline Hatter, córka szalonego Kapelusznika, popada w tarapaty. Z pomocą jej śpieszą Apple i Raven, ale czy uda się im wybawić przyjaciółkę z kłopotów? Jak potoczą się dalsze losy baśniowych postaci? Czy dotrą do swojego szczęśliwego zakończenia? "Ever After High. Krzywe zwierciadło" to nie tylko beztroska bajeczka. To opowieść o prawdziwej przyjaźni.

Ever After High. Krzywe zwierciadło, recenzja, Bukowy Las

Druga część Ever After High jest jeszcze lepsza od pierwszej. Jest ciekawsza, bardziej pomysłowa i wciągająca. Akcja książki toczy się bardzo szybko i nie pozostawia czytelnikowi chwili wytchnienia. Do tego, Krzywe zwierciadło jest mniej przewidywalne od Księgi Legend.
W pierwszej części serii Ever After Hihg, zwróciłam uwagę, na to, że autorka używa niezrozumiałych słów (a może to kwestia tłumaczenia?!) Tym razem nic podobnego nie przykuło mojej uwagi. Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Styl autorki jest tak łatwy w odbiorze, że właściwie zapomina się o tym, że się czyta.

Ever After High. Krzywe zwierciadło, recenzja, Bukowy Las

Szata graficzna książki Krzywe zwierciadło jest w takim samym stylu jak w Księdze Legend: okładka przyciągająca wzrok, wyróżnione tytuły, zastosowane różne czcionki, kolorowe obramowanie stron. Dla mnie osobiście obie książki z są zbyt różowe, ale przecież nie są one skierowane do kobiety koło 30tki , tylko do dziewczynek z podstawówki. Im z pewnością spodobają się. I to właśnie im polecam tę książkę, choć nie zaprzeczam, że i ich mamom się spodoba. Ja sama z siebie trochę się śmieję, trochę się sobie dziwię, bo czytanie Ever After High sprawia mi na prawdę dużą przyjemność.


Recenzję pierwszego tomu znajdziecie TU


5 komentarzy :

  1. Zgadzam się, drugi tom jest jeszcze ciekawszy i bardziej dynamiczny.

    OdpowiedzUsuń
  2. Strasznie ciekawi mnie ta pozycja. Wiem, wiem to książka dla dzieci - ale nic na to nie poradzę, że lubię takie klimaty :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Czy "Krzywe zwierciadło" można czytać nie czytając wcześniej "Księgi legend" ?

    OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)