świąteczny

Rotator

wtorek, 7 października 2014

"Księga portali" - zapowiedź Wydawnictwa Dreams


W Wydawnictwie Dreams pojawiła się zapowiedź książki "Księga portali", coś zdecydowanie dla osób lubiących fantastykę :) Zresztą sami zobaczcie, a raczej przeczytajcie ;)

Ilość stron: 568
Oprawa: twarda
Autor: Laura Gallego
Tłumaczenie: Karolina Jaszecka
ISBN: 978-83-63579-45-6
Format: 148 x 215

Data wydania: Październik 2014 
Mistrzowie Akademii Portali jako jedyni potrafią malować niezwykłe portale służące do podróżowania z miejsca na miejsce i stanowiące wielką sieć komunikacyjną i transportową w państwie Daruzji. 
Dzięki stosowaniu się do sztywnych zasad i swojemu doskonałemu wykształceniu, malarze ci są prawdziwymi profesjonalistami gwarantującymi najwyższą jakość techniczną wykonywanych przez siebie malowideł.
Kiedy Tabit, student ostatniego roku akademii, dostaje zlecenie na namalowanie portalu dla pewnego biednego wieśniaka, nawet nie przypuszcza, że zostanie przez to uwikłany w różnorodne intrygi i odkryje tajemnice, które zagrożą istnieniu Akademii.
„Nie istnieją granice dla tych, którzy nie boją się ich przekraczać”
Mistrz Belban z Vanicji

LAURA GALLEGO, jedna z najpoczytniejszych autorek literatury młodzieżowej, której książki zostały sprzedane w nakładzie ponad miliona egzemplarzy w samej Hiszpanii i przetłumaczone na ponad 10 języków. Urodziła się 11 października 1977 r. w Quart de Poblet (Walencja). W wieku 11 lat postanowiła napisać swoją pierwszą powieść fantasy. Już wtedy wiedziała, że chce zostać pisarką i przez lata wysyłała swoje rękopisy na liczne konkursy literackie. Studiowała filologię hiszpańską, specjalizując się w literaturze. W wieku 21 lat otrzymała Nagrodę Barco de Vapor 1999 za powieść „Finis Mundi”. Była to jej pierwsza nagroda i jednocześnie początek kariery literackiej.W Polsce w 2013 r nakładem Dreams Wydawnictwa ukazała się powieść pt. ”Tam gdzie śpiewają drzewa”, która podbiła serca Polskich czytelników.

***

Jakiś czas temu wspominałam o książce "Wszechświaty". Jej autor pojawi się już 25.10.2014 w Krakowie na Międzynarodowych Targach Książki, także kto ma ochotę niech już planuje wyjazd do Krakowa :)


4 komentarze :

 1. Kusisz... Jakby przypadkiem "księga portali" do Ciebie trafiła, to jestem pierwsza w kolejce do pożyczenia!

  A nie czułaś w sobotę, ze ktoś Cię obgaduje? Wypytywałam trochę dziewczyny o Ciebie na Blogowym WOW :P Mam cichą nadzieję, ze uda nam się spotkać na następnym, albo na kawie w Toruniu i zdaje się, że Sisters chętnie pomogą mi w realizacji tego planu..
  Co Ty na to?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hmm faktycznie uszy mnie piekły ;)
   to może jakoś tak na "kawkę" się umówimy? Paulina z Martyną już do Torunia się przeprowadziły i są bardzo chętne jeśli chodzi o spotkania :) Ja trochę mniej dyspozycyjna, ale w któryś weekend czas wygospodaruję :)

   Książki do recenzji nie biorę, bo mi czasu na pisanie ostatnio brakuje, ale jakby co będę o Tobie pamiętać. Być może prędzej Sister będą ją miały, mogę podpytać :)

   Usuń
 2. Czytałam ,,Tam, gdzie śpiewają drzewa", więc i na tę pewnie się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O właśnie o Tobie i Paulinie wyżej wspomniałam :)

   Usuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)