świąteczny

Rotator

wtorek, 5 lipca 2016

"Gdzie jest Dory" - recenzja - Egmont

W czerwcu na ekranach kin ukazał się film "Gdzie jest Dory" będący kontynuacją przygód popularnego Nemo. Niemal w tym samym czasie ukazała się seria książek o błękitnej rybce. Dziś zapraszam Was do obejrzenia książki "Gdzie jest Dory? Złota księga", która z pewnością spodoba się dzieciom, które już obejrzały przygody Dory w kinie, ale również i tym, które dopiero oczekują na tę przyjemność i tym, które ani Nemo, ani Dory nie znają.

Dory, przedstawicielka pokolców królewskich, mieszkała z rodzicami w domku z koralowca. Pewnego dnia bawiąc się z nimi, odpłynęła zbyt daleko. Dory niestety miała bardzo słabą pamięć. Tak słabą, że nie potrafiła przypomnieć sobie gdzie mieszka i nawet z pomocą innych ryb nie udało jej się wrócić do domu. W czasie swojej samotnej wędrówki po oceanie, Dory poznała Marlina i pomogła odnaleźć mu syna, a po wielu latach to oni pomogli jej odnaleźć rodzinę. Oczywiście nie było to takie proste. Zanim przyjaciele dotarli do celu, musieli pokonać wiele przeszkód i przeżyć wiele przygód.

Gdzie jest Dory, Nemo, książka, film, Egmont

Gdzie jest Dory, Nemo, książka, Egmont

Gdzie jest Dory, Nemo, książka, film, Egmont

"Gdzie jest Dory" to piękna opowieść o przyjaźni oraz więzach rodzinnych. Czyta się ją wręcz z zapartym tchem. Książka nie jest cienka, zawiera ponad 90 stron i ciężko jest przeczytać ją całą za jednym razem. Jednak pomimo zachrypniętego głosu i kaszlu, który nie wiadomo skąd się nagle pojawia, czyta się ją od okładki do okładki, bo trudno jest się oderwać. Czytanie umilają piękne, niezwykle barwne i pozytywne ilustracje, co widzicie na załączonych zdjęciach . Książka została na prawdę pięknie wydana, świetnie sprawdzi się w roli prezentu.

Gdzie jest Dory, Nemo, książka, film, Egmont

Gdzie jest Dory, Nemo, książka, film, Egmont

Gdzie jest Dory, Nemo, książka, film, EgmontWydawnictwo Egmont
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 96
Kategoria wiekowa: 3+
Link do książki na stronie wydawcySprawdź gdzie kupisz najtaniejZa książkę dziękuję 5 komentarzy :

  1. Ilustracje naprawdę piękne. Z chęcią zapoznam się w przyszłości z tą pozycją.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moją Hanie zaciekawiła reklama wersji kinowej, myślę, że książkę też by pokochała ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Moją uwagę zwróciły ilustracje na wysokim poziomie.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)