świąteczny

Rotator

czwartek, 30 czerwca 2016

"Miłość" A. Desbordes - recenzja

Każdy z nas lubi od czasu do czasu usłyszeć, że jest kochany, nawet jeżeli o tym wie. Zdarzają się sytuacje, dni, kiedy szczególnie tego potrzebujemy. Dzieci, potrzebują zapewnienia o miłości rodziców w sposób szczególny. Zapewne większość rodziców mówi im "kocham cię" dość często, jednak nie w każdej sytuacji ta miłość wydaje się oczywista.

książka dla dzieci, o miłości, miłość


"Miłość" to niezwykle prosta książka, pokazująca dziecku, że miłość rodziców jest bezwarunkowa. Przedstawia ona sytuacje z życia rodziny, pozytywne i negatywne, potwierdzając, że właśnie wtedy dziecko jest kochane, choć słowa "kocham cię" nie padają. Mama Archibalda, bohatera książeczki, mówi mu, że kocha go od samego początku, wtedy kiedy on to widzi, ale i wtedy kiedy wydaje się wręcz odwrotnie. Kocha go, kiedy jest piękny, ale również i wtedy gdy jego ciało pokrywa wysypka. Kocha go wtedy kiedy pamięta o nim i daje mu prezent, ale również wtedy kiedy nie ma jej przy nim ... Oczywiście lista sytuacji wymienionych w książce jest ograniczona, jednak każdy rodzic sam od siebie może do niej dołożyć kolejny punkt, przedstawiający sytuację znaną jego dziecku.  

książka dla dzieci, o miłości, miłość

książka dla dzieci, o miłości, miłość

książka dla dzieci, o miłości, miłość

W książce "Miłość" bardzo duże znaczenie mają ilustracje. One dopowiadają, a niekiedy wręcz tłumaczą przeczytane słowa. Zresztą słów w książce jest na prawdę niewiele. Zaledwie jedno zdanie na stronie. Ilustracje choć proste, sprawiają, że do każdego zdania autorki dokładamy kilka swoich zdań, płynących prosto z serca, tworząc tym samym wspólnie z autorką to piękne dzieło.

książka dla dzieci, o miłości, miłość

książka dla dzieci, o miłości, miłość

książka dla dzieci, o miłości, miłość

Książka "Miłość" świetnie sprawdzi się jako wieczorna czytanka, utwierdzająca dziecko w poczuciu, że jest kochane, jednocześnie budząc w nim otwartość do wyrażania swoich uczuć. "Miłość" będzie również idealna w te złe dni, kiedy może się dziecku wydawać, że mama, tata nie kochają go, bo krzyczeli, zabronili ... Myślę, że w szczególności powinniśmy ją czytać dzieciom, które zostały starszym rodzeństwem i mają prawo przez to czuć się odsunięte, a może wręcz myślą, że nie są już kochane - utwierdzenie ich w miłości może mieć na prawdę duże znaczenie, może wpłynąć na ich stosunek do młodszego brata/siostry i na ich zachowanie.

książka dla dzieci, o miłości, miłość


książka dla dzieci, o miłości, miłość

książka dla dzieci, o miłości, miłość


Na koniec książki padają słowa:

"Kocham cię każdego dnia. I tak już pozostanie"

Niech trafią one do wszystkich dzieci :) 

Wydawnictwo Entliczek
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 44
Kategoria wiekowa: 3+
Link do książki na stronie taniaksiazka.pl 

Za książkę dziękuję***

Polecam również książkę "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham", która także nastraja do wyznawania miłości. Jej bohaterowie, Mały i Duży Brązowy Zając, przeliczają moc swej miłości na odległości: "A ja ciebie kocham, jak stąd do księżyca ... i z powrotem". Do kupienia również na stronie taniaksiazka.pl


7 komentarzy :

 1. Ta o zającu bardziej mi się podoba, ta mnie jakoś nie przekonuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta jest bardziej przydatna, w sytuacjach kryzysowych :)

   Usuń
 2. I jedną i drugą książkę muszę kupić.
  Ta druga wydaje mi się dla troszkę starszych dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) obie są świetne,ale masz rację druga jest trochę poważniejsza

   Usuń
 3. Zanim przeczytalam, ze dobra przed snem, wlasnie o tym pomyslalam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) jak dla mnie idealna na zakończenie dnia

   Usuń
 4. Witam wszystkich, to naprawdę zadziałało i jestem dumny z tego, że mogę również zeznawać. Mój mąż zostawił mnie dla innej dziewczyny. Czułem się bardzo źle, ale spodziewałem się, że wróci do mnie. Pewnego dnia zobaczyłem wiadomość o tym, jak kobieta spotkała się z mężem i postanowiłem spróbować tego proroka, który pomógł jej, ponieważ mój związek zawiódł. Chociaż nigdy nie wierzyłem w pracę duchową. Próbowałem niechętnie, ponieważ byłem zdesperowany, ale ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, ten prorok pomógł mi, a mój związek jest teraz doskonały, ponieważ pomógł mi teraz traktować męża jak królową, mimo że powiedział mi, że jest mną, już nie kocha. Cóż, nie mogę wiele powiedzieć, ale jeśli masz problemy ze swoim związkiem, oto adres e-mail (palaceofsolutions@gmail.Com). Twój partner na pewno do ciebie wróci .. Lub skontaktuj się ze swoim WhatsApp @ +2348138513961

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)