ceneo

piątek, 29 kwietnia 2016

"Wielki Karol i mały Lolek" oraz "Jonka, Jonek i Kleks" - Czytam sobie

W serii Czytam sobie pojawiły się kolejne tytuły. Wśród nich dwie wyjątkowe książki: "Wielki Karol i mały Lolek. O Janie Pawle II" oraz "Jonka, Jonek i Kleks". Dlaczego to wyjątkowe książki? W przypadku pierwszej z nich od razu wiadomo, natomiast drugi tytuł to pierwszy komiks w serii.O Czytam sobie pisałam już jakiś czas temu (link pod postem) dlatego dziś krótko przypomnę, że to trzypoziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat. Czym poszczególne poziomy się charakteryzują możecie przeczytać na załączonym zdjęciu oraz na stronie www.czytamsobie.pl Tam też znajdziecie więcej informacji na temat akcji, a także materiały do pobrania (między innymi scenariusze zajęć z daną książką, kolorowanki, dyplomy).


"Wielki Karol i mały Lolek" oraz "Jonka, Jonek i Kleks" to książki z pierwszego poziomu trudności. Ich tekst składa się z krótkich zdań i stosunkowo niewielu słów. Wyrazów w tekście jest maksymalnie 200 i zawierają one tylko podstawowe głoski. Dodatkowo by ułatwić czytanie zdania umieszczone zostały na dole strony, a zastosowana czcionka jest duża i wyraźna. W książkach z tego poziomu pojawiają się również ramki z wyrazami do ćwiczenia głoskowania, by utrwalić tę ważną umiejętność. 


Seria Czytam sobie skupia się na tym, by nie zniechęcać, a zachęcać. W każdej książeczce znajdują się piękne naklejki z bohaterami opowiadania oraz dyplom sukcesu dla dziecka. Na początku książek znajdziemy pytania/zadania do tekstu, dzięki temu czytanie nie jest już tylko czytaniem, a staje się pewnego rodzaju zabawą. 


"Wielki Karol i mały Lolek. O Janie Pawle II" to historia wielkiego Polaka opowiedziana w naprawdę dużym skrócie. Z pewnością nie było łatwym zadaniem, streszczenie życia naszego Papieża w taki sposób, by spełnić wszystkie wytyczne dotyczące danego poziomu trudności tekstu, a jednocześnie opowiedzieć o Nim to co najważniejsze. Udało się. Z tej książeczki młody czytelnik dowie się skąd pochodzi Lolek, czym się interesował i zajmował w dzieciństwie, młodości i później gdy stał się Papieżem. Książka przedstawia drogę jaką przebył Lolek by stać się Karolem oraz życie Papieża Polaka."Wielki Karol i mały Lolek" 
Anna Czerwińska-Rydel

Rok wydania: 2016
Ilość stron: 32
Przedział wiekowy: 5-7 lat


"Jonka, Jonek i Kleks" to pierwszy komiks w serii Czytam sobie. Książka ta powstała na podstawie przygód bohaterów komiksów dla dzieci i młodzieży drukowanych w gazecie "Świat młodych". Tym razem Jonka, Jonek i Kleks odbywają podróż do Kleksandii, by tam pomóc rozwiązać Plum jej problem z pewnym żarłocznym smokiem.


"Jonak, Jonek i Kleks"
Zbigniew Dmitroca

Rok wydania: 2016 
Ilość stron: 32
Przedział wiekowy: 5-7 lat
Za książki dziękuję:
***

O książkach z serii Czytam sobie pisałam również TU
2 komentarze :

  1. Miałyśmy okazję zapoznać się z książeczką dot. Jana Pawła II. W ogóle bardzo lubimy tę serię za różne stopnie trudności i ciekawe historyjki.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie, też za to ją lubię i widzę, że jest dość popularna. Córka sąsiadki uczy się na tych książkach czytać :)

      Usuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)