świąteczny

Rotator

sobota, 22 lutego 2014

Siłownia w plenerze - Toruń

Dziś tak pięknie świeciło słońce :) Prawdziwa wiosna :) Przed południem pojechaliśmy na zakupy, a wracając do domu zatrzymaliśmy się po drodze na spacer. I tak się złożyło, że dotarliśmy do bardzo fajnego miejsca :)

toruń, siłownia w plenerze, przy strudze toruńskiej,W środku Torunia, a dokładniej przy ulicy Wojska Polskiego (przy Strudze Toruńskiej) znajduje się siłownia zewnętrzna, składająca się z urządzeń rekreacyjno-ruchowych.

toruń, siłownia zewnętrzna, przy strudze toruńskiej,
 
Według mnie to świetny pomysł, na zagospodarowanie wolnego terenu.   Myślę, że z siłowni ucieszyła się dorastająca młodzież, jej rodzice, ale również i osoby starsze. Sama byłam świadkiem jak starszy pan, który akurat wyszedł z psem na spacer, w między czasie, ochoczo ćwiczył :) Z tych urządzeń korzystać może każdy, o dowolnej porze i nie trzeba nic płacić - dzięki temu dużo więcej osób rozrusza swoje kości :) 

toruń, siłownia zewnętrzna, przy strudze toruńskiej,

toruń, siłownia zewnętrzna, przy strudze toruńskiej,

toruń, siłownia w plenerze, przy strudze toruńskiej,

toruń, siłownia w plenerze, przy strudze toruńskiej,

Zaraz obok siłowni znajduje się boisko do gry w kosza, a za boiskiem jest plac zabaw. Dla każdego coś fajnego :) Tak więc jak na spacer wyjdziemy we troje, to Wiki może do woli szaleć na placu zabaw, a ja z Mężem na zmianę mogę ćwiczyć. Fajnie, prawda :) 

boisko do koszykówki, toruń

Toruń plac zabaw, przy Strudze Toruńskiej

Takich siłowni zewnętrznych jest w Toruniu 5, jednak myślę, że ta jest wyjątkowa. Teren na którym się znajduje, obfituje nie tylko w zieleń, ale również w sztukę :) Ale o tym napiszę w oddzielnym poście :) Zbyt wiele zdjęć chcę Wam pokazać, by wciskać je tutaj :) 

Toruń, sztuka w plenerze, wykorzystanie martwych drzew

12 komentarzy :

 1. Fajne, każdy może skorzystać:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za cynk! Myślałam, że w Toruniu nie ma żadnej siłowni plenerowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasia na Rubinkowie też gdzieś taka jest :) tam będziesz miała bliżej :)

   Usuń
 3. fajna rzecz:) szkoda że u ans takowych nie ma :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne są te siłownie w plenerze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. takie siłownie są teraz niemal wszędzie! jak dla mnie bomba!

  OdpowiedzUsuń
 6. Siłownie zewnętrzne to doskonała inicjatywa. Zazwyczaj są darmowe i ogólnodostępne więc często można zaobserwować osoby starsze, które raczej nie wybrałyby się na tradycyjną siłownię. W Polsce dopiero od kilku lat buduje się siłownie plenerowe. Do wzorcu amerykańskiego czy choćby chińskiego (gdzie siłownie są nie tyle na plażach co przy sklepach, stacjach benzynowych, parkingach) jeszcze sporo brakuje ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Siłowni zewnętrznych powstaje coraz więcej i o coraz bardziej profesjonalnym wyposażeniu.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie siłownie cieszą się teraz dużym powodzeniem. Koło mnie też jest taka i nie powiem często zaglądam, sama albo z mężem. Outdoor fitness to dla wielu zabieganych osób szansa na utrzymanie ciała w dobrej kondycji. Nie każdego też stać na siłownię przecież. A tu nic nie płacisz.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)