świąteczny

Rotator

środa, 21 sierpnia 2013

"Wymyśl coś!" Anna-Clara Tidholm - Wydawnictwo Zakamarki

recenzja, książka dla maluchaWydawnictwo: Zakamarki
Rok wydania: 2013
Ilość stron:  28
Przedział wiekowy: 0+
Link do książki na stronie wydawcy


"Wymyśl coś!" to zbiór próśb bohatera (chłopca o imieniu ... każdy może nazwać go tak jak chce, ponieważ jako jedyny w tej książeczce nie został przedstawiony z imienia) kierowanych kolejno do lali, misia, pieska, małpki i piłki. Zabawki odpowiadają na prośby i proponują zabawy, które efektywnie zajmują chłopcu czas. Skakanie, herbatka i ciastko w towarzystwie lali, wycieczka do miejsc, które  wyobraźnia nam podpowie i nie tylko to. Pochmurny dzień wcale nie musi być nudny, wystarczy użyć wyobraźni.

poczytaj mi mamo

"Wymyśl coś!" to książeczka dla najmłodszych czytelników. Zdania są krótkie i rytmiczne, wręcz melodyjne. Czyta się je z nutką radości i pozytywnej energii. Ilustracje, fabuła i słowa są niezmiernie proste.
Na podstawie rysunków możemy uczyć dziecko nowych słów, kolorów, kształtów czy liczenia.
Mojej córce najbardziej przypadła do gustu niżej prezentowana strona i słowa: czajniczek i filiżanka. Wiktoria jeszcze nie mówi, jednak wskazując palcem na czajniczek, a później na filiżankę opowiada, mamrocząc po swojemu, to co wcześniej ja jej przeczytałam/opowiedziałam.
"Misiu niesie w czajniczku herbatkę, zaraz naleje ją do filiżanki i poczęstuje lalę. Jedząc pyszne ciasto, będą planować kolejne zabawy ... "

czym zająć malucha pomysł na zabawę

Książeczka ma kartonowe strony, lekko zaokrąglone. Dzięki temu rodzice nie muszą bać się ani o maleństwo, ani o książkę. Śliskie strony w razie potrzeby można wytrzeć, usuwając w ten sposób efekty działania małych, brudnych łapek oraz kredek.

pomysł na zabawę

Kolory są żywe, ale nie przesadnie jaskrawe. Ilustracje są realistyczne, przejrzyste. Ta książka jest piękna w swej prostocie, być może właśnie dlatego stała się szwedzkim bestsellerem dla najmłodszych czytelników.

***
Obecnie książkę można kupić za 17,91 na stronie:
http://www.zakamarki.pl/index.php/wymysl-cos.html9 komentarzy :

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)