świąteczny

Rotator

piątek, 23 sierpnia 2013

Bite, pozostawiane bez opieki, i będące powodem rozwodów

mówię o dzieciach niestety :( 

http://www.nowosci.com.pl
Nowości mam ustawione jako stronę startową. Dziś w nich same przykre artykuły.

3 miesięcznie dziecko z Chełmży bite przez rodziców - podobno to były tylko dyscyplinujące klapsy!!! Link
Normanie wrrrrrrrrrrr słów brakuje i złość zalewa :/

4-latek spacerujący samotnie po ulicach Aleksandrowa, szukający taty - a tatuś pijany wrócił do domu! Link 
Odpowiedzialny tatuś, krucze. Najgorsze, że w dzisiejszych czasach to ludzie często nie mają z kim dziecka zostawić, nie stać ich na nianię/klubik i często są zmuszeni zostawić dziecko z taką nieodpowiedzialną osobą :/

W końcu artykuł o rozwodach, które w co drugim przypadku dotyczą małżeństw ze stażem krótszym niż 10 lat i jak się okazuje często powodem rozstania stają się dzieci. Link


Wiem, że pewnie dawniej też różne złe rzeczy się działy, tylko nie były nagłośnione.Wiedziało o danym zdarzeniu tylko kilku sąsiadów, ale nie całe miasto/kraj. Jednak i tak odnoszę czasem wrażenie, że na świecie dzieje się coraz gorzej. Dokąd to zmierza? Babcia kiedyś mówiła, że ściągniemy na siebie jakąś wojnę.

10 komentarzy :

 1. Moim zdaniem to tak czy siak, wina ze strony rodziców ale pod względem zbyt szybkiego wkraczania w tą tzw. dorosłośc, nie każdy 'od razu' przecież będzie rodzicem idealnym, a niektórzy chcą to osiągnąc za wszelką cenę, zapominając o dobru dziecka, później o dziecku całkowicie i zatracają się w swoim wyimaginowanym świecie.. Ale bicie dzieci ! W ŻADNYM wieku i w ŻADNYM wypadku nie znajduje ŻADNEGO wytłumaczenia..

  OdpowiedzUsuń
 2. Żeby dostać jakąkolwiek pracę- musisz mieć na ogół jakieś papiery.
  Żeby prowadzić auto- musisz mieć papiery.
  Żeby kogoś uczyć- musisz mieć papiery.
  Żeby być rodzicem-....
  Jestem za sterylizacją niektórych. Brutalnie. Ale może, gdy nie będą mieli dzieci, nie będą ich krzywdzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jaka kara bylaby odpowiednia,żeby poskutkowała i sprawiła,że inni zanim uderzą zastanowią się

   Usuń
 3. Tak już było, jest i będzie (NIESTETY), że dzieci są bite i jest wobec nich stosowana przemoc. Najsmutniejsze jest to, moim zdaniem, że rząd/państwo/etc. nadal jest na tyle nieudolne, że nie potrafi wprowadzić prawa, które będzie skutecznie chroniło dzieci, albo chociaż jakiegoś systemu kar - adekwatnego do krzywdy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Są państwa,w których zabierają dziecko rodzicom za byle co, nie jest to dobre,ale u nas też jest źle. Zloty środek trzeba by znaleźć

  OdpowiedzUsuń
 5. takie rzeczy działy się i dawniej. tylko myślę, że kiedyś było pod pewnymi względami gorzej - kiedyś kobieta nie mogła się rozwieść - była "niewolnikiem" męża, nie miała praktycznie praw. ... i siedziały kobiciny z dzieciakami nawet gdy facet pił i bił.

  feeria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie teraz łatwiej w kwestii rozwodu, myślenie ludzi się zmieniło trochę, jednak nadal często się zdarza, że te bite ... kobiety, żyją w takich związkach, boją się odejść.

   Usuń
 6. Niestety dla wielu dzieciaków to codzienność...

  OdpowiedzUsuń
 7. Przykre to jest,ale niestety prawdziwe...

  OdpowiedzUsuń
 8. I jedno ze zdarzeń miało miejsce w mojej miejscowości... Masakra.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)