świąteczny

Rotator

wtorek, 26 czerwca 2018

"Momo nie lubi podróży" B. Sadowska - Znak

Wakacje dla niektórych już się rozpoczęły, inni (np. nasza Wiki) zakończenie roku ma dopiero przed sobą. Nie mniej już chyba wszyscy czują pewien luz i podekscytowanie zbliżającym się wolnym czasem :) Czasem urlopów, który sprzyja podróżom i również czytaniu. My nasz pierwszy wakacyjny wypad mamy już za sobą. Spędziliśmy weekend u dobrych znajomych :) w domku w lesie. Cisza, spokój, śpiew ptaków i łoś spacerujący nocą tuż za ogrodzeniem :D Bajka. W takie miejsca koniecznie trzeba zabrać ze sobą książki. Ja tym razem ze swoimi lekturami niestety nie trafiłam, ale za to dzieci poznały Momo, którego zdecydowanie polubiły :) 

TU KUPISZ KSIĄŻKĘ


"Momo nie lubi podróży" to książka, która ma w sobie coś z przewodnika, coś ze słownika i coś z bajki ;) Główny bohater Momo, to pies rodezjan, który niekoniecznie lubi podróże samochodem, samolotem i innymi środkami transportu. Momo obawia się tego co jest mu nieznane, w nowych miejscach czuje się niepewnie, ponieważ nie zna panujących tam zwyczajów i nie rozumie obcych języków. Momo jednak kocha swoją rodzinę, która uwielbia podróże. Ze swoją Panią Momo pomimo obaw pojedzie choćby na koniec świata :) Wraz z psem Momo czytelnik ma szansę wybrać się do Zakopanego na narty, zobaczyć najwyższy szczyt Alp, przejść przez największe skrzyżowanie świata, czy też przespać się w namiocie zwanym jurtą. A przy okazji młody mól książkowy pozna znaczenie różnych słów i powiedzonek, np. optymista, różowe okulary, horyzont, panorama. Jak również pozna zwyczaje panujące w innych krajach i dowie się, że np. siorbanie w Azji wcale nie jest oznaką złego wychowania :D "Momo nie lubi podróży" to książka, która zainteresuje swą treścią dzieci i przy okazji czegoś nauczy. Sporo w niej tekstu, ale ilustracje również zajmują znaczącą pozycję. Książka spodobała się i mojej prawie siedmiolatce i dwulatce, choć tej drugiej zdecydowanie bardziej ze względu na ilustracje niż treść, która jest dla niej jeszcze zbyt trudna ;) "Momo nie lubi podróży"
Beata Sadowska
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 32
Kategoria wiekowa: 5+
Za książkę dziękuję3 komentarze :

  1. Piękne wydanie. Kiedy mój siostrzeniec będzie trochę starszy, przeczytamy wspólnie. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Może kiedyś się na nią skuszę.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)