świąteczny

Rotator

piątek, 27 maja 2016

"Koci blok rysunkowy" - recenzja - Nasza Księgarnia

Wczoraj pokazywałam Wam książkę pełną labiryntów, a dziś mam dla Was blok z bardziej zróżnicowanymi zadaniami. "Koci blok rysunkowy" to już trzeci przeze mnie opisywany blok z serii "Opowiem Ci, mamo" i najfajniejszy :D 

koci blok rysunkowy
Sprawdź gdzie kupisz najtaniej"Koci blok rysunkowy" rozpoczyna się komiksem, którego bohaterowie, Maciek i jego koty Gbur i Żabka, zapraszają nas do zabawy. Na kolejnych kartach bloku pojawiają się zaszyfrowane kocie wiadomości, labirynty, zadania polegające na łączeniu kropek, odnajdywaniu różnic, kolorowaniu wg kodu, szukaniu i liczeniu.

koci blok rysunkowy
koci blok rysunkowy
koci blok rysunkowy

W kocim bloku można rysować mysie korytarze, liczyć zwierzęta mieszkające w schronisku, ubierać choinkę i obdarowywać zwierzaki prezentami. Są też zadania trudniejsze np. z zastosowaniem wagi, albo z podziałem zwierząt na psowate i kotowate. Na końcu książki znajduje się strona z medalami, bo za wykonanie tylu zadań należy się nagroda.

koci blok rysunkowykoci blok rysunkowy
koci blok rysunkowy

Koniec bloku, jest jednocześnie jego początkiem. Bowiem po drugiej stronie kart zawierających zadania znajdują się ciekawostki, z których dowiecie się np. co to felinoterapia, poznacie najbogatszego kota świata, dowiecie się ile ważył najcięższy  kot i ile cm wysokości miał kot najmniejszy. Na stronach tych znajdziecie również rysunki przedstawiające mowę kociego ciała.  Pojawią się tam również sławne nazwiska np. Napoleon Bonaparte, który koty musiał mijać z daleka.

koci blok rysunkowykoci blok rysunkowykoci blok rysunkowy

"Koci blok rysunkowy" tak jak i pozostałe bloki z serii "Opowiem Ci, mamo" zawiera twardą podkładkę, dzięki której można rozwiązywać zadania w każdym miejscu. Jeśli chodzi o stopień trudności zadań to jest on zróżnicowany. Niektóre labirynty moja córka już jako trzylatka by rozwiązała, tak samo poradziłaby sobie z kolorowaniem, ale zadanie z wagami jest jeszcze za trudne dla niej, a ma już ponad cztery lata. Na szczęście jak to z blokiem bywa, można wyrywać z niego kartki i wybierać z niego zadania dostosowane do bieżących umiejętności naszego dziecka. Do tych trudniejszych z pewnością w przyszłości dziecko dorośnie :)

koci blok rysunkowykoci blok rysunkowykoci blok rysunkowy


Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 64
Kategoria wiekowa: 3+
Link do książki na stronie wydawcy
Za blok dziękuję
***
Polecam również 
Pozostałe recenzje książek i bloków z serii "Opowiem Ci, mamo" znajdziesz TU

2 komentarze :

  1. Tak mi się też wydawało, że wydania z kotami będą najfajniejsze ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Coś mi się wydaje,że Ty lubisz koty tak jak ja :)

      Usuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)