świąteczny

Rotator

wtorek, 12 sierpnia 2014

"Fancy Nancy, niebywale wyjątkowa dziewczynka" J. O'Connor - recenzja - Papilon

Wydawnictwo Papilon
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 32
Kategoria wiekowa: 3+
Link do książki na stronie wydawcy

"Fancy Nancy, niebywale wyjątkowa dziewczynka", to pierwsza część wielotomowej serii książek dla dzieci, których główną bohaterką jest dziewczynka o niezwykłej wyobraźni. Nancy dba o to, by wyróżniać się i być w każdym calu wyjątkową i z pewnością udaje się jej to :)

Fancy Nancy, recenzja, opinia, papilon


Już pierwsze spojrzenie na świecącą się od brokatu okładkę książki, potwierdza słowa zawarte w jej tytule. Widzimy bowiem dziewczynkę z niesamowitą fryzurą, w różowych okularach i stroju jakby wprost z wybiegu dla modelek. Otwieramy kolejne strony książeczki i okazuje się, że również pokój Nancy jest wyjątkowy. Pełno w nim kwiatuszków, kokardek, serduszek i piórek. Panuje przepych i róż.

Fancy Nancy, recenzja, opinia, papilon

Dziewczynka zadbała także o to, by i jej rodzina  się wyróżniała. Specjalnie dla nich zorganizowała kurs o wszystko mówiącym tytule: "Jak być wyjątkowym". Lekcji oczywiście Nancy udzielała osobiście, używając przy tym tak wyszukanych słów jak fuksja, akcesoria, szofer, szlafrok, zdumiewający, ekskluzywny, czy elegancki.

Fancy Nancy, recenzja, opinia, papilon

"Fancy Nancy, niebywale wyjątkowa dziewczynka" to bardzo ładna książeczka dla dziewczynek w wieku przedszkolnym. Historia w niej opisana jest trochę zabawna, trochę pouczająca i z pewnością interesująca. Dziecko czytając ją zapozna się z nowymi, dość trudnymi wyrazami oraz ich znaczeniem.  Tekstu w książce jest sporo, jednak mimo wszytko przeważają obrazki.

Fancy Nancy, recenzja, opinia, papilon

Ilustracje do książeczki wykonał Robin Preiss Glasser. Jak sami widzicie są one pełne szczegółów, które na dłużej zatrzymują wzrok i aż proszą by poznać każdy ich detal. Obserwowałam Wiki oglądającą te obrazki. Kruszyna najpierw ogarniała całość wzrokiem, a później kawałek po kawałeczku spokojnie oglądała i oczywiście ciągle pytała: "co to?". Tu torebeczka, tam wstążeczka, ... długo można oglądać tę książkę :)

Fancy Nancy, recenzja, opinia, papilon

Książka, tak jak i jej bohaterka jest wyjątkowa, zawiera bowiem niespodziankę. Uważajcie :) W momencie gdy po raz pierwszy ją otworzycie, wyleci z niej papierowy motylek :) Nasz motylek już bardzo zniszczony :) nie trudno domyśleć się, że Wiki bardzo się spodobał i jak tylko sobie o nim przypomni, to muszę jej go nakręcać :)

Fancy Nancy, recenzja, opinia, papilon


Za książkę bardzo dziękuję Wydawnictwu Papilon :)


4 komentarze :

 1. Książeczka wygląda na fajną, szkoda, że moje dzieci są już za duże na takie historyjki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a moja trochę jeszcze mała, ale lubi każdą nową książkę obejrzeć i ta jej bardzo do gustu przypadła :)

   Usuń
 2. Książeczka bardzo fajna, a przez tego motyla prawie zeszłam na zawał ;P

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)