świąteczny

Rotator

środa, 15 marca 2017

"Mity greckie dla dzieci w obrazkach" N. Kucharska - recenzja - Nasza Księgarnia

Mity to opowieści o bóstwach i nadprzyrodzonych istotach, prezentujące wierzenia i światopogląd dawnych ludów. Niektórzy się w nich zaczytywali w dzieciństwie i miłość do nich przenieśli w dorosłość. Niektórzy tak jak ja, znają niektóre mity tylko dlatego, że w szkole trzeba było je poznać i już zawsze będą je kojarzyć z koniecznością wyuczenia na pamięć, który bóg za co odpowiadał. Jedno jest pewne, jednym i drugim książka "Mity greckie dla dzieci w obrazkach" z pewnością się spodoba.

Mity greckie dla dzieci w obrazkach, komiks, Nikola Kucharska
KUP KSIĄŻKĘ


"Mity greckie dla dzieci w obrazkach" to książka w całości kartonowa. Na pierwszej rozkładówce opisane zostały mity. W wielkim skrócie dowiadujemy się z nich o stworzeniu świata i bogach greckich oraz o tym skąd wziął się na ziemi człowiek. Zaprezentowane mity wyjaśniają również istnienie pór roku oraz nieszczęść spadających na ludzi oraz przedstawiają Heraklesa, Dedala i Ikara. Na kolejnych stronach, znajdujemy ilustrację góry Olimp wraz z mieszkającymi na niej bogami oraz wcześniej streszczone mity tym razem przedstawione w formie komiksu.

Mity greckie dla dzieci w obrazkach, komiks, Nikola Kucharska

Mity greckie dla dzieci w obrazkach, komiks, Nikola Kucharska, Prometeusz

Mity greckie dla dzieci w obrazkach, komiks, Nikola Kucharska

Forma w jakiej książka "Mity greckie dla dzieci w obrazkach" prezentuje wybrane mity zdecydowanie ułatwi dzieciom zapamiętywanie imion bogów i bohaterów. Zupełnie inaczej czyta się bowiem komiks, w którym obrazy zastępują słowa i zapadają łatwo w pamięć, niż długi tekst, w którym ciągle przewijają się imiona coraz to nowych bóstw. Mitologia w takiej formie jest według mnie przystępniejsza. Myślę, że ta książka świetnie się sprawdzi w przypadku dzieci młodszych, które jeszcze nie muszą wiedzieć kim jest Helios, ale również w przypadku starszaków, którzy w szkole o mitach się uczą. Książka "Mity greckie dla dzieci w obrazkach" świetnie utrwali wiedzę i pomoże zapamiętać bogów zamieszkujących Olimp i podziemia Hadesu.

Mity greckie dla dzieci w obrazkach, komiks, Nikola Kucharska

Mity greckie dla dzieci w obrazkach, komiks, Nikola Kucharska

Mity greckie dla dzieci w obrazkach, komiks, Nikola Kucharska, Dedal i Ikar

Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 16
Kategoria wiekowa: 3+
Link do książki na stronie wydawcy
Za książkę dziękuję 

***
Nikola Kucharska w wersji obrazkowej przedstawiła również legendy polskie


6 komentarzy :

 1. Zapowiada się naprawdę dobrze. Może kiedyś się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna. My zaczęliśmy teraz mity w szkole i dzieciaki się zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to dobrze :) mojej córce mity w takiej wersji jaką prezentuje książka też przypadły do gustu :)

   Usuń
 3. Bardzo ciekawa. Stoję właśnie przed dylematem, jaką mitologię wybrać. Tosia nigdy nie była fanką książek obrazkowych, ale tu jest trochę tekstu, więc może to ją zachęci:)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)