świąteczny

Rotator

środa, 7 stycznia 2015

"Opowiem Ci, mamo, co robią żaby" K.Bajerowicz, M. Brykczyński - recenzja - Nasza Księgarnia

Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 28
Kategoria wiekowa: 3+
Link do książki na stronie wydawcy
Ostatnio w naszym domu zamieszkały żaby :) Nie byłam pewna, czy książka o tej tematyce zainteresuje Wiktorię, ale chciałam, żeby tak się stało. Przeczytałyśmy książkę raz, potem Tata przeczytał Wiki raz i drugi ... a potem Wiki zaczęła się upominać, żeby poczytać jej baby. Jakie baby? Zarówno ja, jak i Mąż mój zastanawialiśmy się czego ta nasza córka od nas oczekuje i nie mogliśmy się domyślić. W końcu dziecko przyniosło "baby" :) Jak już odkryliśmy co to, te baby oznaczają to przećwiczyliśmy wyraz i jeszcze częściej zaczęliśmy sięgać po "Opowiem Ci, mamo, co robią żaby".opowiem ci mamo co robią żaby, książka dla dzieci

"Opowiem Ci, mamo, co robią żaby" to książka dla dzieci, która opisuje cykl rozwojowy żab, ich zwyczaje oraz otoczenie, w którym żyją. Znajduje się w niej również wiele informacji o innych stworzeniach żyjących tuż obok żab. Na kolejnych stronach książki widzimy jak ze skrzeku rozwijają się kijanki, jak stopniowo rosną i w końcu zmieniają się w małe żabki. Widzimy suma, topika, cierniki, kałużnicę i najróżniejsze roślinki. Czy te nazwy są Wam znane? Niektóre z tych żyjątek do tej pory były mi zupełnie obce. Dopiero z tej książeczki się o nich dowiedziałam.

opowiem ci mamo co robią żaby, książka dla dzieci

W poprzednim akapicie napisałam, że ta książka "opisuje". Pisząc to, nie miałam na myśli tylko słów. W "Opowiem Ci, mamo, co robią żaby" przede wszystkim znajdziecie szczegółowe ilustracje, obrazujące życie toczące się zarówno pod jak i nad wodą. Przyznam, że to na prawdę fajna sprawa. Na początek można przeczytać króciutki, rymowany tekst, który wzbogacony naszymi rodzicielskimi opowieściami o ilustracjach będzie wystarczający dla najmłodszych dzieci. Na specjalnych stronach, widocznych na załączonych zdjęciach, znajdują się informacje bardziej szczegółowe, które sprawdzą się w przypadku trochę starszych dzieci. Jeszcze więcej dowiedzieć się można z filmików publikowanych przez Katarzynę Bajerowicz na youtubie. Autorka w kolejnych odcinakach bardzo fajnie opowiada o zilustrowanych na danej stronie zwierzętach i roślinach.

opowiem ci mamo co robią żaby, książka dla dzieci

W książce "Opowiem Ci , mamo, co robią żaby" znajdziecie również instrukcję do wykonania żaby z papieru oraz grę :) Wystarczy zorganizować kostkę i pionki (albo guziki) i można świetnie się bawić :)

Wspomnę może jeszcze, że książka jest dość duża (20x28 cm) i cała kartonowa, a rogi są zaokrąglone. Dzięki temu z pewnością dłużej przetrwa :)

opowiem ci mamo co robią żaby, książka dla dzieci

opowiem ci mamo co robią żaby, książka dla dzieci

opowiem ci mamo co robią żaby, książka dla dzieci


opowiem ci mamo co robią żaby, książka dla dzieci

opowiem ci mamo co robią żaby, książka dla dzieci


Filmiki, na których można zobaczyć książkę oraz posłuchać, jak Katarzyna Bajerowicz opowiada o ilustracjach znajdziecie TU

Polecam również:
"Opowiem Ci, mamo, co robią auta"


10 komentarzy :

 1. Baby ;) ale już ładnie mówi :)
  A książka bardzo fajna ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam już starsze dzieci i ta pozycja nie dla nich, ale całość wygląda fajnie więc wspomnę o niej mojej siostrze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. sama nie wiem dlaczego mi jakoś ta seria nie leży... ale jak macie blok do kompletu, to bym chętnie zobaczyła - u nas blok o samochodach nadal robi furorę! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mamy bloku, ale może w przyszłości ... A widziałaś "Opowiem Ci, mamo, co robią auta"? Ostatnio kupiłam ją chrześniakowi na urodziny, ale Wiki ją dorwała, siedziała i oglądała i oderwać się nie mogła - dużo zadań typu znaleźć różnice, niepasujące elementy, do tego jest labirynt ...może ta bardziej Ci się spodoba :)

   Usuń
 4. Już w książce o mrówkach się zakochałam i ta również podbiła moje serce, mój syn (lat cztery) uwielbia obie książki.
  Czekam niecierpliwie, na żabawny blok rysunkowy ;), ma wyjść w styczniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. żabawny blok rysunkowy też chętnie zobaczę :) dobrze wiedzieć, że w styczniu się ukarze :) dzięki za info

   Usuń
 5. Książkę widziałam w księgarni. Na pierwszy rzut oka mnie nie zachwyciła. Myślę jednak, że w przyszłości zakupię dla dzieci. Nie wiedziałam, że autorka ma kanał na yt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. powiem Ci, że to fajny pomysł z tymi filmikami na youtubie, sama z siebie nie potrafiłabym Wiki tyle opowiedzieć o tych ilustracjach, a tak sama więcej wiem i jej mogę więcej przekazać

   Usuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)