świąteczny

Rotator

wtorek, 30 września 2014

Farma Play House - Wader

Jesień rozgościła się na dobre. Dni stają się coraz krótsze i coraz zimniejsze, a deszcz i wiatr skutecznie odbierają ochotę na dłuższe spacery. Nieliczne słoneczne i ciepłe dni uświadamiają nam, że coraz bliżej do zimy. Oznacza to niestety, że coraz więcej czasu będziemy teraz spędzać w domu. 
Czym zająć maluchy, żeby się nie nudziły w szaro-bure popołudnia? Książki, kolorowanki, klocki, puzzle, lalki, samochody ... każdy sposób i każda zabawka jest dobra. Najlepsze są jednak takie zabawki, które trafiają w zainteresowania dzieci i nadają się do zabawy w grupie.

Farma Play House Wader

Miesiąc temu, w ramach współpracy z firmą Wader trafiła do nas Farma Play House. Wybierając zabawkę do testów kierowałam się zainteresowaniami Wiktorii, a te ostatnimi czasy skupiły się na zwierzętach. Zresztą nic dziwnego. W końcu jeżdżąc do dziadków Wiki ma kontakt z prawdziwymi zwierzętami, traktorami i innymi sprzętami, razem z dziadkiem chodzi do świnek, a z babcią do kurek. Mała przy każdej okazji obserwuje życie gospodarzy, a teraz dzięki farmie ma możliwość odwzorowania tego co widziała w zabawie. Rozgadałam się i zaczęłam za bardzo odbiegać od tematu :) a chciałam opowiedzieć Wam o zabawce godnej polecenia, o Farmie.

Farma Play House Wader

Farma Play House składa się z:
- dwupoziomowego budynku, z zamykanymi wierzejami, windą i dźwigiem, 
- sprzętu gospodarczego w skład, którego wchodzi traktor i przyczepa, 
- karmików,
- inwentarza "żywego", czyli 2 kur, koguta, świnki, krówki, owcy, konika. 

Farma Play House Wader

Budynek otrzymujemy w kilkudziesięciu większych i mniejszych kawałkach, które trzeba samodzielnie złożyć w całość. Elementy te wraz ze zwierzętami, traktorem, przyczepą, instrukcją obsługi oraz naklejkami zapakowane są w sporej wielkości karton, na którego ściankach oprócz podstawowych informacji znalazły się również dodatkowe elementy (takie jak kaktus), które po wycięciu można użyć w zabawie do wzbogacenia scenerii.

Farma Play House Wader

Pierwszych 30 minut zabawy należało do taty Wiktorii ;) trzeba bowiem było złożyć domek w całość. Z bieżących komentarzy jak i późniejszego podsumowania Męża wynika, że zadanie to nie należało do trudnych. Wszystkie elementy zabawki były starannie wykonane (brak uciążliwych nadlewów) i dopasowane. Zarówno kolejność działań jak i sposób łączenia poszczególnych elementów jasno wynikał z załączonej instrukcji obrazkowej. Myślę jednak, że rodzic, który złożył już jedną zabawkę dla swojego dziecka, z tą poradziłby sobie nawet bez instrukcji.
Farma Play House Wader, instrukcja obsługi

Kolejnym etapem było oklejenie budynku oraz zwierzątek - własnoręcznie to zrobiłam :) Dzięki naklejkom cała zabawka nabrała charakteru. W oknach budynku pojawiły się kwiatki i kotki, na jego ścianach ozdoby, powstały podjazdy i pastwiska, na których stanęły kolorowe zwierzęta. Figurki zwierząt są bardzo mocno uproszczone, w pierwszej chwili poczułam się trochę zawiedziona tym faktem, jednak okazuje się, że dziecko wcale nie potrzebuje szczegółów :) dziecko korzysta z wyobraźni i świetnie się bawi. 

Farma Play House Wader

Zabawka złożona i oklejona, teraz pora na zabawę :) Wiki była zachwycona i tak bardzo się cieszyła, że pierwszego wieczoru musieliśmy pozwolić jej na zabawę pomimo tego, że pora było iść już spać. W pierwszej chwili Mała zaglądała, dotykała, kręciła, przesuwała i ustawiała wszystko po swojemu. Później zwierzęta zaczęły gdakać, muczeć, beczeć ... wiadomo pora karmienia ;) Traktor to przewoził coś, to parkował w szopie. Dźwig wciągał ładunki na piętro budynku, a zwierzęta wjeżdżały windą. 

Farma Play House Wader

Zabawa farmą w pojedynkę jest fajna, ale jeszcze fajniejsza okazała się zabawa w towarzystwie :) Wiki nie ma jeszcze rodzeństwa, także przeważnie z Kruszyną bawi się tata, a ja gdzieś tam z kuchni przysłuchuję się i klaszczę brawo dla konika, który wygrał wyścigi zwierząt. Zdarzyła się jednak okazja, by pobawić się farmą w grupie. Z tego co zaobserwowałam, to im starsze dzieci tym scenariusze zabawy bardziej rozwinięte. Zabawa farmą sprzyja nauce dzielenia się. Dzieci same zauważają, że fajnie jest podzielić się zwierzątkami, bo wtedy można odgrywać fajne scenki.

Farma Play House Wader

Zabawa zabawą, a co ze sprzątaniem? Wader pomyślał także o mamach :) i wyposażył farmę w rączkę dzięki, której bez problemu zabawkę można podnieść i przestawić w inne miejsce. Oczywiście z rączki nie tylko mamy będą korzystać. Wiki ciągle przestawia farmę, albo odwraca ją żeby nie musieć wstawać :) i z pewnością nie jest w tej kwestii wyjątkiem.

Farma Play House, Wader, winda

Farma Play House jest bardzo fajną i jakościowo dobrą zabawką, którą zdecydowanie mogę polecić. Jednak nasz egzemplarz posiada jeden mankament. Podnoszenie i opuszczanie windy wymaga użycia dość dużej siły, zbyt dużej jak dla Wiki. Starsze dzieci owszem radzą sobie, ale dla 3-latki to jeszcze jest problem. Zabawkę mamy dopiero miesiąc, więc teoretycznie istnieje jeszcze szansa, że winda się rozrusza, jednak na dzień dzisiejszy rzec bym mogła, że potrzebuje ona oliwienia.

Farma Play House, Wader, zwierzątka


Farma Play House 
Producent: Wader - Woźniak Sp. z o.o.
Kategoria wiekowa: 3+
Wymiary: 59,0x39,5x15,0 cm

Z tej samej serii11 komentarzy :

 1. Fajna zabawa :) Nie miałam nic tej firmy, ale na pewno nadrobię w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Martyna możliwe, że miałaś tylko nie wiedziałaś o tym :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Wiesz, święta się zbliżają pora pisać list do św. Mikołaja ;)

   Usuń
 3. Ale fajna zabawka :) Mojemu chrześniakowi albo Emi na pewno by się spodobało :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie masz rację, bo większość dzieci lubi tego typu zabawki :)

   Usuń
 4. Fajna zabawka
  Spodobała by się Oliwce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna sprawa, ja już słyszałam wiele zachwytów nad firmą Wader. Dużo dzieciaków z osiedla ma ich zabawki. Są wytrzymałe przede wszystkim i bardzo fajne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie, nie tak łatwo jest zniszczyć te zabawki, plastik jest gruby, bardzo wytrzymały

   Usuń
 6. też polecam firmę Wader :) A.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)