świąteczny

Rotator

poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Czuczu Znam Literki - zabawy kreatywne z pisakiem suchościeralnym


Zestaw zabaw y kreatywne z pisakiem suchościeralnym: Znam Literki

zawiera:
64 ilustracje na 32 kartach
flamaster suchościeralny
ściereczkę

Link do zestawu 

Czuczu znamy od ok 2013 roku. Zgromadziliśmy już Zagadki dla 2-3 latków, Zagadki dla 3-4 latków (kolejne zagadki też już mamy i czekają w szafie na Wiki czwarte urodziny) Umiem więcej oraz kilka zestawów kreatywnych z mazakiem suchościeralnym. Nie jedno Czuczu przekazaliśmy również w wersji prezentu dla znajomych dzieci :) Dziś chciałabym i Wam pokazać jeden z posiadanych przez nas zestawów kreatywnych: Znam Literki. Jakiś czas temu Wiki zaczęła interesować się literami. Na dzień dzisiejszy większość liter drukowanych już rozpoznaje i na okrągło odczytuje mi je na mijanych banerach. Jak to zazwyczaj z dziećmi bywa, Mała jak już nauczyła się rozpoznawać literki, to zapragnęła również nauczyć się je pisać. Wiadomo, że kartka i ołówek do tego by wystarczyły, ale o ile ciekawiej i kolorowiej jest z Czuczu :) Także zaopatrzyłyśmy się w Czuczu i bawimy się, a przy okazji uczymy się i ćwiczymy rączkę :)


Zestaw zabaw kreatywnych Znam literki zawiera mazak suchościeralny, ściereczkę oraz 32 karty z ilustracjami po obu stronach. Wśród nich znajdziemy:
 • karty z dużymi i małymi drukowanymi literami, obrazkiem będącym ilustracją wyrazu rozpoczynającego się na daną literę oraz podpisem do rysunku;
 • karty z dużymi drukowanymi literami, na których zaznaczony jest ślad, po którym należy rysować;
 • karty do ćwiczenia liter polskich;
 • karty zawierające całe wyrazy, również do pisania po śladzie.


Na każdej literce do napisania, oprócz kropek zaznaczających ślad, znajduje się duża czerwona kropka, pokazująca miejsce, z którego należy rozpocząć pisanie oraz strzałka/ki pokazujące kierunek pisania. Takie oznaczenia przypominają dzieciom ćwiczącym już samodzielnie jak poprawnie wykonać zadanie. 


Dla dzieci, które już nauczą się poprawnie pisać literki, przygotowano zadania trochę trudniejsze. Jedno z nich polega na napisaniu literek składających się na dany wyraz, a drugie na napisaniu linijki liter polskich, ale już bez strzałeczek pokazujących kierunek oraz bez kropeczek zaznaczających ślad.


Dzięki suchościeralnemu pisakowi, dziecko zadanie może wykonać wielokrotnie i każdorazowo poprawiając je tak długo, aż osiągnie zadowalający efekt. Flamaster wystarcza na bardzo długo (oczywiście, jak każdy pisak, należy go zatykać), a karty czyszczone bezpośrednio po skończeniu zabawy zestawem nie niszczą się. Także zestaw ten jest inwestycją na długi czas.


Dziecko wykonujące zadania z tego zestawu kreatywnego ćwiczy precyzję i koordynację ruchów, uczy się liter, rozwija umiejętności logicznego myślenia i kojarzenia, a przede wszystkim świetnie się bawi. Znam Literki - zabawy kreatywne z pisakiem suchościeralnym świetnie nadają się do zabrania w podróż oraz na prezent dla około 3 letniego malucha. Polecam jako mama, która obserwowała nie tylko swoje dziecko podczas zabawy tym zestawem.Wcześniej opisane:

Zagadki Czuczu dla 2-3 latków

13 komentarzy :

 1. Na pewno fajna pomoc dla dzieci uczących się literek. Polecimy Twój wpis za jakiś czas.

  OdpowiedzUsuń
 2. ja sama uwielbiam takie książeczki :D!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja również uwielbiam korzystać z takich pomocy :)

   Usuń
 3. Teraz to dzieci mają dobrze. Same ułatwienia, a nauka w postaci zabawy jest dość ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zdecydowania tak, za naszych czasów niestety tylko zeszycik i ołówek był i to musiało wystarczyć, tym bardziej cieszę się, że mogę córci takie fajne pomoce udostępniać :)

   Usuń
 4. Super są takie książeczki. Jej jakby było fajnie, jakby tak wszyscy rodzice bawili się ze swoimi dziećmi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie powiedziane, że przez swoją nadgorliwość, czegoś źle jej nie nauczę ;) oby nie :)

   Usuń
 5. Ja juz wyczekuje z ogromna niecierpliwoscia naszych czuczuczowych zakupow :)

  OdpowiedzUsuń
 6. oj, uwielbiamy Czuczu. Na razie jesteśmy początkujący, ale pomalutku zbieramy kolejne zestawy. Ogólnie Czuczu to fantastyczne rozwiązanie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak Czuczu ma rewelacyjne "pomoce naukowe" w formie zabawy z dziećmi. My ostatnio zaopatrzyliśmy się w Puzzlową Mapę Polski z Czuczu. Świetna rzecz:)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)