świąteczny

Rotator

czwartek, 20 sierpnia 2015

"Z muchą na luzie, ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci" M.Galewska-Kustra - Nasza Księgarnia

książka, ćwiczenia logopedyczne, zbawy logopedyczne
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 48
Kategoria wiekowa: 2+
Link do książki na stronie wydawcy


Kup książkę

Wiki zaczęła mówić bardzo późno i zdecydowanie nie przyszło jej to łatwo. Dziś jest już dobrze :) a nawet bym powiedziała, że bardzo dobrze. Pani logopeda uznała, że Mała nie potrzebuje stałego kontaktu ze specjalistą, a jedynie czasu i ewentualnie ćwiczeń, które możemy same w domu, przy okazji zabawy, wykonywać. Tak więc bawimy się i jednocześnie ćwiczymy aparat mowy, a pomaga nam w tym od niedawna książeczka "Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci".książka, ćwiczenia logopedyczne, zadania logpedyczne, ćwiczenia warg, języka

"Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci" to kolejna książeczka z serii "Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać". Książka ta, tak samo jak i wcześniej przeze mnie opisane "Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne" ma za zadanie wspierać rodziców dbających o rozwój mowy swoich pociech. "Wierszyki ćwiczące języki" przeznaczone są dla dzieci już potrafiących mówić, ale doskonalących tę umiejętność. Natomiast "Z muchą na luzie ćwiczymy buzię" to książeczka, którą możemy zacząć czytać już z najmłodszymi dzieci, które dopiero zaczynają mówić. Oczywiście równie dobrze będą się przy niej bawić także przedszkolaki, a nawet starszaki :) bo ...

książka, ćwiczenia logopedyczne, zadania logpedyczne, ćwiczenia warg, języka
 
Fefe to mucha, która niby wygląda jak każda inna, a jednak wyróżnia się niesamowicie. Prowadzi ona bowiem bardzo ciekawe życie. Gasi pożary, biega w maratonach, śpiewa w operze, lata szybciej od samolotów, jeździ zarówno samochodem, jak i na psie, a w dodatku ma adoratora, z którym chodzi na randki do kina. Opowiadając o swych przygodach Fefe zaprasza dzieci do zabaw, które jednocześnie są świetnymi ćwiczeniami. Każde dziecko miło z nią spędzi czas, a rodzic będzie zadowolony, że przy okazji wykonał ze swą pociechą kawał dobrej roboty.

książka, ćwiczenia logopedyczne, zadania logpedyczne, ćwiczenia warg, języka

Książka "Z muchą na luzie ćwiczymy buzie" wspiera rozwój wymowy dziecka po przez ćwiczenia warg, języka,  podniebienia miękkiego i żuchwy. Wszystkie te ćwiczenia wtapiają się w opowieść muchy, dzięki czemu dziecko nie zdaje sobie sprawy z tego, że ćwiczy, ono po prostu świetnie się bawi. Ważną rolę w tej zabawie odgrywa również rodzic. W książce znajdują się bowiem wskazówki jak poprawnie dane ćwiczenie wykonać. Zadaniem nas dorosłych jest zapoznać się z nimi zawczasu, aby później dopilnować, by dziecko poprawnie zadania wykonywało. 

książka, ćwiczenia logopedyczne, zadania logpedyczne, ćwiczenia warg, języka

Rodzice dzieci, które są pod opieką logopedy doskonale wiedzą, że jego dziecko czeka żmudna praca i wielkrotne wykonanywanie tych samych ćwiczeń. Dlatego jestem pewna, że każda książka, czy zabawa pozwalająca urozmaicić oraz zachęcić dzieci do ćwiczeń bardzo ich ucieszy. Zapewne zgodzą się oni ze mną, że książkę "Z muchą na luzie, ćwiczymy buzie" powinni nabyć wszyscy rodzice, bo dzięki ćwiczeniom w niej zawartym, nasze dziecko może uniknąć problemów i trudnej pracy z logopedą. Aparat mowy warto ćwiczyć prawie dosłownie od pierwszych chwil dziecka.  

książka, ćwiczenia logopedyczne, zadania logpedyczne, ćwiczenia warg, języka


Za książkę dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia
W serii ukazały się:

"Wierszyki ćwiczące języki, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci"

10 komentarzy :

 1. Książka na pewno warta polecenia, wspomnimy o niej u siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. u nas też zagościła - mnie co prawda nie przekonuje, ale dzieciom się podoba, a to chyba najważniejsze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pisałaś o niej? ciekawa jestem, jakie masz zastrzeżenia

   Usuń
 3. Będę miała na uwadze obie książki. Jak dobrze, że je pokazujesz:)) Gdyby nie Twój wpis nie wiedziałabym o ich istnieniu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę się, że mogłam pomóc :)

   Ja w przypadku Wiki niestety za późno sięgnęłam po tego typu książeczki, ćwiczenia. Z Hanią szybciej zacznę takie zabawy, bo już wiem co i jak, pomysłów, książek i wiedzy więcej mam :)

   Usuń
 4. Mi i Jankowi ta książka bardzo przypadła do gustu :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)