świąteczny

Rotator

środa, 25 lutego 2015

"Jak wygląda anakonda. Encyklopedia zwierząt dla dzieci" J. Śniarowska - recenzja

Grupa Wydawnicza Publicat S.A.
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 32
Kategoria wiekowa: 3+
Link do książki
Dziś chciałam Wam pokazać książkę z serii Centrum Edukacji Dziecięcej, stworzoną pod patronatem TVP abc, encyklopedię zwierząt dla najmłodszych "Jak wygląda anakonda". Czytelników tejże encyklopedii po świecie zwierząt będą oprowadzać postacie pochodzące z czołówki TVP abc, czyli jak podejrzewam wielu dzieciom już znani: Bociek, Cielaczek i Anakonda.


encyklopedia zwierząt dla dzieci, jak wygląda anakonda, książka, dla dzieci, o zwierzętach

W książce "Jak wygląda anakonda" opisanych zostało prawie 30 zwierzątek, zarówno tych dzikich jak i udomowionych. Przeczytacie w niej między innymi o niedźwiedziu, nietoperzu, krecie, ośmiornicy, żyrafie, żabie, psie, chomiku, krowie i o słoniu, który jest ulubieńcem mojej córki (to pewnie zasługa Elmera ;)) 

Każde kolejne zwierzę, to kolejna strona książki, a niej:
* mapka z zaznaczonym obszarem występowania danego gatunku,
* krótki, dostosowany do młodego wieku odbiorców tekst, na temat opisywanego zwierzątka,
* ciekawostka zapadająca w pamięć,
* realna ilustracja osobnika dorosłego oraz jego młodych.

encyklopedia zwierząt dla dzieci, jak wygląda anakonda, książka, dla dzieci, o zwierzętach

Z opisów zawierających dosłownie kilka zdań dzieci dowiedzą się czym dane zwierzę się żywi, gdzie możemy je spotkać, jakie są jego charakterystyczne cechy, zwyczaje, umiejętności, jakiej jest wielkości. Przy czym w tekście tym pojawia się na prawdę mało liczb. Wielkości przedstawione zostały na zasadzie porównania do tego, co dziecku bliższe, łatwiejsze do wyobrażenia. Przykładowo;

Hipopotam - jego kły mogą mieć długość wałka do ciasta.
Kangur - potrafi podskoczyć na wysokość pierwszego piętra.
Słoń - wypija wannę wody dziennie.

encyklopedia zwierząt dla dzieci, jak wygląda anakonda, książka, dla dzieci, o zwierzętach

Naszej 3-letniej Wiktorii książka bardzo się spodobała, przeglądała ją z zainteresowaniem i chętnie słuchała opowieści o kolejnych wybranych przez nią zwierzątkach. Już po pierwszym czytaniu, Mała bardzo dużo zapamiętała i potrafiła powtórzyć, a to tylko potwierdza fakt, że książka została dobrze przygotowana.

encyklopedia zwierząt dla dzieci, jak wygląda anakonda, książka, dla dzieci, o zwierzętach

"Jak wygląda anakonda. Encyklopedia zwierząt dla dzieci" to książka dla przedszkolaków, która nauczy nie tylko rozpoznawać zwierzęta, ale również przekaże kluczową wiedzę na ich temat i nie zniechęci dzieci do jej poszerzania. Napisana  została ciekawie, a wiedza w niej przekazywana jest dostosowana do potrzeb i możliwości maluchów. Książka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia, ale oczywiście już z młodszymi pociechami można zacząć ją oglądać. 
3 komentarze :

 1. Też ją mam. Na pierwszy rzut oka mi się podoba, wydaje się być fajna, ale nie miałam jeszcze czasu, aby przeczytać w całości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super książka.
  Wydaje się być świetnie dostosowana do potrzeb dzieci.
  W prosty i zrozumiały sposób przekazuje wiedzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mojs Córcia bardzo lubi książki o zwierzętach :-) mamy już 3 encyklopedie tego rodzaju ;-)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)