świąteczny

Rotator

środa, 26 listopada 2014

"Parauszek i przyjaciele. Najlepsze przygody z Naszego Lasu" - recenzja - Papilon

Wydawnictwo Papilon
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 160
Kategoria wiekowa: 4+
Link do książki na stronie wydawcy
Jest to bardzo prawdopodobne, że Parauszka już znacie z MiniMini+, ale jeśli do tej pory nie mieliście okazji go spotkać, z miłą chęcią zapoznam Was. "Parauszek i przyjaciele" to polska produkcja studia Se-ma-for. Jego przygody możecie poznać również z książki "Parauszek i przyjaciele. Najlepsze przygody z Naszego Lasu", do której opowiadania napisała Julia Śniarowska.


Parauszek i przyjaciele, książka, ilustracje

Parauszek to marzyciel, który ma mnóstwo pomysłów i dba o to, by nie było nudno. Zajączek jest też najlepszym przyjacielem, na którego zawsze można liczyć. W codziennych przygodach towarzyszą mu Usia, sroczka Madzia, łoś Łopatek, miś Benek, bóbr Klepek, lis Fredek, wilk Waldek, wiewiórka Kitka i sowa Uhu. Z nimi nie można się nudzić, za to wiele można się nauczyć.

Parauszek i przyjaciele, książka, ilustracje


Książeczka "Parauszek i przyjaciele" zawiera osiem opowiadań, a każde z nich posiada jakiś morał, mądrość. Z przygód Parauszka młodzi czytelnicy dowiedzą się między innymi, że:
  • nie można nikogo bezpodstawnie oskarżać, bo pomylić się jest bardzo łatwo; 
  • prawdziwy bohater nie szuka sławy, pochwał i nagród, on radość czerpie z bezinteresownej pomocy;
  • problemy są dużo łatwiejsze do rozwiązania, kiedy wspierają nas przyjaciele; 
  • dobra psota powinna śmieszyć wszystkich, a nie tylko psotnika i z pewnością nie powinna przynosić szkód.

Parauszek i przyjaciele, książka, ilustracje

Opowiadania zawarte w książeczce są dość długie, dlatego kategorię wiekową określiłam na 4+, jednak jednocześnie są one bardzo ładne, mądre i dość proste, także myślę, że i młodszym dzieciom można książeczkę przeczytać choćby przed snem. Każdy zna swoje dziecko i wie na ile starczy mu cierpliwości.

Parauszek i przyjaciele, książka, ilustracje

"Parauszek i przyjaciele" przekazuje pozytywne wartości, nie ma w niej przemocy, ani sytuacji/rzeczy, których dziecko mogłoby się przestraszyć. Bohaterowie wszelkie problemy rozwiązują na spokojnie i po przyjacielsku. Nie dochodzi wśród nich do kłótni, bo przecież wystarczy trochę wyrozumiałości  i uprzejmości, by nawet w najmniej przyjemnej sytuacji dojść do porozumienia. Książkę "Parauszek i przyjaciele. Najlepsze przygody z Naszego Lasu" można zaliczyć do książek edukacyjnych.

Parauszek i przyjaciele, książka, ilustracje

O ilustracjach chyba mówić nie ma potrzeby, sami na nie spójrzcie i oceńcie czy się Wam podobają :) Ja jak na nie patrzę to od razu przypomina mi się bajka Przygody Misia Uszatka :) a w niej Zajączek i Króliczki :) Książka oczywiście jest pięknie wydana, ma twardą okładkę i strony z dobrej jakości papieru. Mój Mąż gdy ją ujrzał, to stwierdził, że pewnie kosztuje z 50 zł. :) Zazwyczaj nie podaję cen na blogu, ale tym razem ze względu na tych, którzy nie orientują się w cenach książek z Papilonu, od razu powiem, że ta książka kosztuje 26 zł.

Parauszek i przyjaciele, książka, ilustracje

Parauszek i przyjaciele, książka,ilustracje

Parauszek i przyjaciele, książka, ilustracje

Za tę piękną książkę dziękuję Wydawnictwu Papilon :)


2 komentarze :

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)