Gra "Pokaż to!" jest ostatnią grą, którą dostałam w ramach spotkania Grajmy! w Grudziądzu. Zostawiłam ją sobie na koniec, ponieważ wydała mi się zbyt trudna dla mojej pięciolatki i w związku z tym, nie graliśmy w nią. Dziś pisząc ten post, odkryłam, że jest jeden wariant gry, w który spokojnie z Wiktorią mogę już grać :) Cóż gapa ze mnie :) ale to nic, jeszcze nie raz będziemy mieli okazję pograć :) być może jeszcze dziś przed snem wypróbujemy wspomniany wariant gry.
Grę kupisz tu |
Elementy gry:
- dwustronna plansza
- 4 pionki
- karty obrazkowe
- karty haseł
- żetony wskazania
- żetony punktów
- znacznik rundy
plansza do podstawowej wersji gry "Pokaż to!" |
plansza do gry w podobieństwa |
Warianty gry:
- Pokaż to! - wariant podstawowy
- Kalambury - chyba każdy wie, na czym to polega :) z tym, że do zabawy wykorzystuje się karty haseł
- Podobieństwa - wariant, w którym wykorzystywana jest druga strona planszy oraz karty obrazkowe
pionki |
karty obrazkowe |
Podobieństwa
Po przetasowaniu kart obrazkowych, 6 z nich jest wykładanych rysunkiem do góry, pozostałe zostają odłożone na specjalnie do tego przygotowane miejsce. Gracze mają za zadanie odnalezienie podobnych elementów na wyłożonych kartach. Ten kto znajdzie podobieństwa, zbiera karty
karty haseł |
żetony wskazania |
Pokaż to!
Podstawowa wersja gry, jest trudniejsza i wymaga sporej wiedzy. Gracz ma za zadanie przedstawienie jednego z trzech haseł, z wylosowanej karty haseł. W tym celu nie może nic mówić, ale może użyć żetonów znaczników i położyć je w odpowiednim miejscu na mapie, albo na polu kategorii (znaczników jest 5, pola kategorii znajdują się na dole planszy). Gracz w celu pokazania hasła może również użyć jednej z 5 posiadanych kart obrazkowych. Punkty zdobywa osoba, która odgadnie hasło oraz gracz je pokazujący, jeżeli odniesie sukces.
żetony punktów |
wskaźnik rundy |
- nazwy geograficzne
- zwierzęta
- rośliny
- postacie (z mitów i bajek)
instrukcja |
Gra "Pokaż to!" jest bardzo ładna i porządna. Z pewnością poszerzy wiedzę i umiejętności dzieci, niemniej myślę, że w jej wariant podstawowy, grać będą mogły dzieci, które poznały już w pewnym stopniu geografię. Myślę nawet, że gracze przed przystąpieniem do grania powinni zapoznać się hasłami i uzupełnić wiedzę na tematy nieznane.
Wersja"Podobieństwa" sprawdzi się za to i wśród mniejszych i większych graczy. Zagrać w nią mogą nawet dzieci nie umiejące jeszcze czytać i myślę, że ta gra sprawi im przyjemność i da satysfakcję.
Gra "Kierunek Polska. Pokaż to!"
Zielona Sowa
Ilość graczy: 2 -4 osób
Wiek graczy: 6+ (według mnie dzieci, które już mają geografię)
Wymiary pudełka: 26 x 26 cm
Za grę dziękuję
http://projektgrajmy.blogspot.com/ |
Wpis bierze udział w wyzwaniu "7 gier w 7 dni"
Jestem bardzo, ale to bardzo ciekawa tej gry :)
OdpowiedzUsuńu nas ta gra to hicior! Mega lubimy!
OdpowiedzUsuńMam kilka gier o Polsce, na razie nie będę jej kupować.
OdpowiedzUsuńTakże bardzo zaciekawiła mnie gra. Z moim czterolatkiem może być ciężko, ale wspólnie z rodziną wieczorem rewelacja. Ostatnio graliśmy w grę z pytaniami z fizyki, chemii, wynalazków było bardzo ciężko:) A tutaj może znałabym odpowiedzi na kilka pytań;)
OdpowiedzUsuń