ceneo

piątek, 19 maja 2017

Seria "Poczytaj ze mną" - Egmont

"Poczytaj ze mną" to cykl Literackiego Egmontu, który zawiera już kilkanaście książek. Pierwsze z nich pojawiły się na rynku ok 2 lat temu, jednak do tej pory nie miałam okazji poznać tej serii. Cieszę się, że w końcu zwróciłam na nią uwagę, bo naprawdę szkoda byłoby przegapić tak dobre i różnorodne pozycje. 
"Poczytaj ze mną" to seria książek, której celem jest przybliżenie dzieciom różnych form i gatunków literackich. Baśń, przygoda, fantasy, humor, bajka to tylko kilka z nich. Czytając kolejne książki z serii, dzieci odkryją, które formy bardziej, a które mniej im się podobają. Dowiedzą się również, czym dany gatunek się charakteryzuje. Książki wchodzące w skład cyklu wyszły spod pióra czołowych współczesnych polskich autorów, takich jak Zofia Stanecka, Ewa Nowak, czy Paweł Beręsewicz. Dzięki temu możemy być pewni, że jest to literatura na najwyższym poziomie. Słowa to jednak nie wszystko. W cykl "Poczytaj ze mną"  zaangażowano wielu ilustratorów, dzięki czemu mali czytelnicy mają możliwość wyrobienia sobie nie tylko gustu literackiego, ale również gustu estetycznego. Warto zwrócić również uwagę, że cykl "Poczytaj ze mną" zachęca do kształtowania nawyku wspólnego czytania.

seria Poczytaj ze mną, Egmont, przypowieść

seria Poczytaj ze mną, Egmont

seria Poczytaj ze mną, Egmont

Poniżej chciałabym pokrótce przedstawić Wam najnowsze książki z serii "Poczytaj ze mną". 

"O srebrnej łyżce" Justyny Bednarek to przypowieść przypominająca swym początkiem biblijną historię stworzenia. Jest Stwórca, którego przepełnia miłość. Stwórca pomimo obaw, że jego dzieło nie będzie doskonałe, postanawia stworzyć świat. Powstają słońce, ziemia, woda, zwierzęta ... I niestety okazuje się, że owe stworzenia nie mogą się ze sobą dogadać. Ostatnim dziełem Stwórcy są pan i pani Lahman, którzy dostają łyżkę, by zaprowadzić porządek na pełnym awantur świecie. I tak oto łyżka została bohaterką, której losy miały stać się obrazem pokazującym, co w życiu jest najważniejsze.

seria Poczytaj ze mną, Egmont, przypowieść, O srebrnej łyżce, Justyna Bednarek

seria Poczytaj ze mną, Egmont, przypowieść, O srebrnej łyżce, Justyna Bednarek

seria Poczytaj ze mną, Egmont, przypowieść, O srebrnej łyżce, Justyna Bednarek


"O srebrnej łyżce"
Justyna Bednarek
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 48
Kategoria wiekowa: 7+
Oprawa miękka
Link do książki na stronie wydawcy"Pieśń o Sowie" Jarosława Górskiego to epos przedstawiający bohaterskie czyny pewnej Sowy. W lesie, do którego prawa własności rościł sobie Bury Miś, zapanowało poruszenie. Miś "łaskawca, hojny dawca pracy" wydał rozporządzenie zabraniające ptakom spać i zobowiązujące je do składania podwójnej daniny z puchu, jajek i strojnych piórek. Na szczęście w ptasich szeregach znalazła się mądra Sowa, dzięki której zdecydowanie mniejsze, ale za to liczniejsze ptaszki nie poddały się w walce o swoje prawa. Historia Sowy oraz walecznych ptaszków opisana została wierszem i nie brakuje w niej humoru. Czyta się ją doskonale.

seria Poczytaj ze mną, Egmont, epos, Pieśń o Sowie, Jarosław Górski

seria Poczytaj ze mną, Egmont, epos, Pieśń o Sowie, Jarosław Górski

seria Poczytaj ze mną, Egmont, epos, Pieśń o Sowie, Jarosław Górski"Pieśń o Sowie"
Jarosław Górski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 48
Kategoria wiekowa: 7+
Oprawa miękka
Link do książki na stronie wydawcyNa koniec odrobina fantasy, na którą skusiłam się ze względu na autorkę, Zofię Stanecką.  "Gdy pada deszcz. Przejście" to książka, która nowością już nie jest, jednak ze względu na to, że pojawiła się jej kontynuacja, czyli "Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów", musiałam ją nabyć i przeczytać. Przyznam, że było warto. W pierwszym tomie, mała znudzona deszczem i bałaganem Gaja, odkrywa tajemnicę swojej sąsiadki. Pewnej deszczowej nocy, dziewczynka, śledząc staruszkę, przechodzi przez drzwi magicznego zamku i trafia ... w sam środek Lasu Goblinów. Ta przygoda okazuje się niebezpieczna, ale w jej skutek Gaja zyskuje nowych przyjaciół. W drugim tomie zaczarowaną krainę goblinów i elfów odwiedza również Feliks, starszy brat Gai. Niestety już podczas pierwszej wizyty w równoległym świecie popada w kłopoty, a mianowicie zostaje porwany przez Naczelnego goblina. Z pomocą Feliksowi podążają Gaja, Rowena z Elfiej Doliny oraz pies Niall.  Nie zdradzę Wam szczegółów, ale powiem, że przyjaciół poznaje się w biedzie.

seria Poczytaj ze mną, Egmont, fantasy, Gdy pada deszcz, Zofia Stanecka

seria Poczytaj ze mną, Egmont, fantasy, Gdy pada deszcz, Zofia Stanecka

seria Poczytaj ze mną, Egmont, fantasy, Gdy pada deszcz, Zofia Stanecka"Gdy pada deszcz. W jaskini goblinów"
Zofia Stanecka
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 48
Kategoria wiekowa: 7+
Oprawa miękka
Link do książki na stronie wydawcy

"Gdy pada deszcz. Przejście"
Zofia Stanecka
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 48
Kategoria wiekowa: 7+
Oprawa miękka
Link do książki na stronie wydawcyWszystkie zaprezentowane książki z serii "Poczytaj ze mną" są naprawdę dobre i ciężko było mi powiedzieć, która z nich najbardziej przypadła mi do gustu. Jednak po namyśle, stwierdzam, że historia Gai, Feliksa i Roweny z Elfiej Doliny urzekła mnie najbardziej. Niemniej książka "Pieśń o Sowie" również bardzo mi się spodobała, nawet pomimo tego, że napisana jest wierszem, a ja generalnie nie przepadam za wierszami. Książka "O srebrnej łyżce" trochę mniej mi się podobała, jakoś przypowieści do mnie nie przemawiają :) mimo wszystko warto było ją poznać. Za książki dziękuję


2 komentarze :

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)