świąteczny

Rotator

piątek, 3 listopada 2017

"Rok na wsi" M. Kozieł-Nowak - recenzja - Nasza Księgarnia

Rok temu pisałam o książce "Rok w lesie". W międzyczasie, w tej serii pojawiły się również książki "Rok w mieście", "Rok w przedszkolu", "Rok w Krainie Czarów" oraz "Rok na wsi". Chociaż bardzo chciałabym mieć je wszystkie, z praktyki wiem, że pewnie nie uda mi się ich zgromadzić, a tym bardziej wszystkich opisać. Niemniej dziś chciałabym zaprezentować "Rok na wsi". Pozostałe książki z serii z pewnością są podobne do tych dwóch przeze mnie opisanych, szczególnie jeśli chodzi o jakość.

KUP KSIĄŻKĘ
"Rok na wsi" to dużych wymiarów (231x310 mm), cała kartonowa książka, zawierająca prawie same ilustracje. Na pierwszych jej stronach zostały przedstawione postaci: Państwo Piotr i Basia Listek, ich dzieci Franek, Tymek i Maja, babcia Hela, pan Józek, znajomi państwa Listków oraz zwierzęta gospodarskie. I tu, na tych pierwszych dwóch stronach, właściwie tekst się kończy. Kolejne rozkładówki pokazują życie wcześniej wymienionych osób oraz zmieniającą się wraz z upływającymi miesiącami przyrodę za pomocą ilustracji. Jedynymi słowami, na kolejnych stronach są nazwy miesięcy. Pomimo tak niewielu słów, książka opowiada długą historię, w końcu wraz z nią towarzyszymy bohaterom książki przez cały rok ;)
Pierwsze oglądanie książki to poznawanie jej bohaterów i świetna okazja do zabawy. "Pamiętasz jak na imię miał ten chłopiec? Kim on jest? A gdzie jest Misiek? ...". Jednym szybciej przyjdzie zapamiętanie imion wszystkich postaci innym dłużej, nie mniej z czasem każdy będzie wiedział, kto jest kim. Nie myślcie jednak, że wówczas książka stanie się nudna :D Ilustracje są tak szczegółowe, że za każdym razem, na co innego zwrócicie uwagę. A to lisek skrada się do kurnika, a to kot ubrudził sobie ogon w farbie, a to gąska nagęgała na kurkę. Można też sobie trochę pogdybać i trochę pozmyślać, np. że tym razem pan Józek trafi młotkiem w palec i babcia Hela będzie musiała zrobić mu opatrunek ;)  Co by nie mówić, jedno jest pewne. Jeśli w książce są zwierzęta, dzieci z pewnością będą z niej zadowolone. Na stronach książki "Rok na wsi" zwierząt jest bardzo dużo, a wśród nich, nie tylko te gospodarskie, ale i dzikie zwierzęta. Chłopców w szczególności zainteresują pewnie maszyny rolnicze: pług, opryskiwacz, brony, prasa, siewnik ... oby tylko nie zaczęli pytać o szczegóły ich działania, bo mamusie mogą mieć z tym problem ;) Żeby było jeszcze ciekawiej, na końcu książki znajduje się zabawa interaktywna :)
Książka "Rok na wsi" wpływa na rozwój umiejętności opowiadania, pokazuje jak zmienia się świat wraz ze zmianą pór roku oraz uczy kolejności miesięcy. Nie zabraknie w niej również powtórki nazw warzyw i owoców, rozmowy o tym, które zwierzęta co jedzą i co nam dają. Dzieci dzięki tej książce dowiedzą się jak wygląda życie na wsi i co należy do obowiązków dorosłych, a co do zadań dzieci. Czas spędzony z dzieckiem podczas wspólnego oglądania tej książki z pewnością pozytywnie wpłynie na wiedzę dziecka o świecie, ale również i na relacje dziecko - rodzic.


"Rok na wsi"
Magdalena Kozieł-Nowak
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 28
Kategoria wiekowa: 0+
Link do książki na stronie wydawcy


Za książkę dziękuję

***

Polecam również 

oraz pozostałe książki z serii

3 komentarze :

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)