świąteczny

Rotator

piątek, 26 listopada 2010

"Cień wiatru" Carlos Ruiz Zafón

EJakiś czas temu wspominałam o książce "Marina", która bardzo mi się podobała. Wczoraj skończyłam czytać kolejną książkę tego samego autora "Cień wiatru" i stwierdzam, że była jeszcze lepsza :) jeszcze fajniejsza :) niesamowita :)

O czym? Przeczytaj!


"Wciąż pamiętam ów świt, gdy ojciec po raz pierwszy wziął mnie ze sobą w miejsce zwane Cmentarzem Zapomnianych Książek ... "

... miejsce do którego chciałabym trafić.


"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterię: to jego najczęstrze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć.""Czas im bardziej jest pusty, tym szybciej płynie. Życie pozbawione znaczenia przemyka obok, jak pociąg niezatrzymujący się na stacji.""Najmądrzejszy człowiek jakiego znałem, Fermin Romero de Torres, powiedział mi kiedyś, że żadnego z przeżyć nie da się porównać z tym, gdy mężczyzna po raz pierwszy rozbiera kobietę ... Cud zdarza się tylko raz ... "

Chciałabym być tym cudem.

1 komentarz :

  1. ciekawe cytaty powybierałaś... aż chce się przeczytać te książkę...

    OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że odwiedziłaś/eś mojego bloga :) jeszcze milej mi będzie jak zostawisz kilka słów komentarza :) Zapraszam do kolejnych odwiedzin :)